r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Affinity Photo 1.6.1.93

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

Affinity Photo to program do edycji grafiki rastrowej, a przede wszystkim wywoływania i retuszu zdjęć oraz składania fotomontaży. Affinity Photo dość dobrze radzi sobie z otwieraniem i zapisywaniem plików Photoshopa (PSD), a także z RAW-ami z różnych aparatów cyfrowych, razem z profilami kolorów i geometrii obiektywów dla wielu z nich.

Galeria programu

Okno Affinity Photo zostało podzielona na konkretne zadania: wywoływanie, postprodukcja, formowanie, mapowanie tonów (HDR) i eksport. Moduł wywoływania został wyposażony nie tylko w możliwość korekcji barwy i wydobycia detali, ale także pozwala poprawić niedoskonałości aparatu, usunąć zniekształcenia i aberracje oraz skorzystać z zaawansowanego odszumiania zdjęć.

Program oferuje bardzo dobrej jakości narzędzia, z pomocą których można z powodzeniem retuszować zdjęcia lub przygotować grafiki do publikacji w Sieci. W programie można pracować w przestrzeniach RGB, CMYK, LAB i w odcieniach szarości, w głębi 16 bitów na kanał, z możliwością zarządzania profilami ICC.

Na uwagę zasługują także bardzo szybkie narzędzia do retuszu, w tym możliwość wygładzenia skóry fotografowanych osób z separacją częstotliwości oraz klasyczny zestaw: pędzel klonujący, retusz punktowy i łatka. Nawet zaawansowane zniekształcenia i korekcja perspektywy działają błyskawicznie. Praca z pędzlami również jest bardzo szybka dzięki autorskiemu silnikowi malowania. Pozwala on na precyzyjny podgląd oraz pełną kontrolę nad dynamiką pociągnięć.

Poza możliwością importu i eksportu plików Photoshopa Affinity Photo pozwala także pracować z obrazami w formatach: PNG, TIFF, JPG, GIF, SVG, EPS i PDF. W plikach można wykorzystać nieograniczoną liczbę warstw, masek, efektów i filtrów, które z kolei można przekształcać bez straty jakości. Historia zmian zawsze jest zapisywana z plikiem, więc nawet po otwarciu dokumentu na nowo można wycofać wprowadzone działania.

Poza zaawansowanymi możliwościami pracy ze zdjęciami Affinity Photo daje także dostęp do podstawowych narzędzi wektorowych i tekstowych.

By pobrać Affinity Photo potrzebna jest darmowa rejestracja na stronie producenta. Odnośnik do programu zostanie przysłany pocztą elektroniczną na podany adres.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Affinity Photo dla Windowsa już stabilny i tańszy o 20%

29
OPROGRAMOWANIE 08.12.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Jeśli rozważasz kupienie sobie pod choinkę dobrego programu graficznego, w którym będziesz mógł pracować ze zdjęciami i obrazami rastrowymi, koniecznie sprawdź Affinity Photo dla Windowsa i macOS. Program jest już stabilny na obu platformach, a do 22 grudnia można go kupić w cenie 40 dolarów zamiast 50. O Affinity Photo warto wiedzieć, że nieźle radzi sobie z plikami PSD, zapisanymi w Photoshopie, więc można włączyć go do pracy, nawet jeśli wymieniasz pliki z innymi członkami zespołu. Program sprawdzi się też całkiem nieźle przy wywoływaniu cyfrowych negatywów (DNG) i RAW-ów z…

Affinity Photo zmierza na Windowsa. Już można go przetestować

72
OPROGRAMOWANIE 10.11.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Świetny konkurent Photoshopa, doceniony przez użytkowników macOS, niedługo będzie dostępny także na Windowsie. Ruszyły zapisy do bety programu Affinity Photo. Odnośnik pozwalający pobrać program przyjdzie od razu na podany adres e-mail. Affinity Photo zyskał uznanie wśród użytkowników macOS, potrzebujących programu do pracy z grafiką rastrową i z możliwością obróbki zdjęć. Program świetnie sprawdza się zarówno przy prostych zadaniach, jak szybka zmiana kadru czy konwersja obrazów, jak i przy pracach bardziej zaawansowanych. Jedną z jego zalet jest przyzwoita obsługa formatu PSD – nie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #9 07.09.2017 21:47

Program jest rewelacyjny, posiadam adobe photoshop cs5 upgradowany do cs6 który jak wiadomo jest bardzo dobrym programem - po zmianie ich polityki po prostu zacząłem szukać alternatywy. Program Affinity polecam, ma ogromne możliwości i teraz pracuje głównie w nim. Chociaż czekam na uaktualnienia bo jest kilka drobnych pól do poprawy jak np siatki. Dużą pomocą jest kompatybilność z plikami psd.

Sound   4 #8 18.05.2017 21:33

Od lutego dostępny jest trial do pobrania. Prośba do redakcji o uzupełnienie błędnego info.

stan55   10 #6 26.02.2017 01:13

@machey: słabo szukasz, jest do kupienia na pc Affinity Photo i Designer w cenie 49,99 $

machey   1 #5 25.02.2017 23:21

@Sound: Bardzo słuszna sugestia, powinni trafić do szkół i na uczelnie. Na razie nie widzę oferty edukacyjnej.

machey   1 #4 25.02.2017 23:19

@stan55: W Internecie krąży wersja testowa. Jednak ostatnio nie widziałem jej na stronie producenta. Była tylko na Maca.

machey   1 #3 25.02.2017 23:17

Program jest w porządku. Mimo że używam zawodowo Photoshopa i Corela od 15 lat, (a krócej i rzadziej Illustratora), postanowiłem przestawić się na Affinity i kupić zarówno Photo jak i Designer'a. Z czasem wypracuję wprawę w użytkowaniu. Podoba mi się szybkość działania i przejrzyste interface'y. Corel miał dużo błędów, podobno X6 jest ok, ale ja mam dość. Z kolei miałem już raz kłopoty z Illustratorem w Creative Cloud, nie działał prawidłowo. Moim zdaniem CC nie jest naprawdę przyjazne, także ekonomicznie. Z kolei odistalowywanie go przypomina tępienie szczurów (tłuczesz, tłuczesz, ale zawsze jakiś jeszcze wylezie). Natomiast Adobe CS jest bardzo dobre.
Jednak dla mnie ważna jest możliwość zmiany, niska cena Affinity oraz poczucie, że nie muszę polegać na monopolistach.
Tylko jeszcze nie wiem czym zastąpię znakomitego InDesigna. Xara?

Sound   4 #2 31.12.2016 09:57

Program zaskakuje z dnia na dzień, jeśli zdarza się że nie znajduję jakiejś funkcjonalności w porównaniu z photoshopem, jak dotychczas udaje mi się znaleźć wątek o tym na forum serif-a, a jeśli argumenty są logiczne, funkcja idzie do planów w nowych wersjach.
Dla początkujących polecam tutki na vimeo
https://affinity.serif.com/forum/index.php?/topic/10119-in-house-affinity-photo-.../
Dla osób z jednym monitorem polecam zakup monitora poleasingowego za np 100 zł np 4:3, ustawieniem go obok i oglądanie tutoriali równolegle z ćwiczeniami w programie na ekranie głównym, funkcje i ich odtworzenie odnajduje się dużo szybciej.

Jeśli affinity dotrze do szkół i uczelni ze swoim softem, jest szansa że program rozkwitnie w branży i nagle adobe photoshop elements szybko urośnie w nowe funkcje jako odpowiedź, albo haracz adobe zacznie tanieć.

stan55   10 #1 17.12.2016 12:42

Co to ma być, jak pobrać program którego nie można pobrać?, przecież to wersja komercyjna do zakupienia!!!!!
Kupiłem za niecałe 180 złotych, może to nie Photoshop, ale niewiele mu ustępuje, Gimp idzie w odstawkę.

Autor edytował komentarz w dniu: 01.01.2017 23:29
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.