Affinity Photo 1.6.1.93

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Affinity Photo to program do edycji grafiki rastrowej, a przede wszystkim wywoływania i retuszu zdjęć oraz składania fotomontaży. Affinity Photo dość dobrze radzi sobie z otwieraniem i zapisywaniem plików Photoshopa (PSD), a także z RAW-ami z różnych aparatów cyfrowych, razem z profilami kolorów i geometrii obiektywów dla wielu z nich.

Okno Affinity Photo zostało podzielona na konkretne zadania: wywoływanie, postprodukcja, formowanie, mapowanie tonów (HDR) i eksport. Moduł wywoływania został wyposażony nie tylko w możliwość korekcji barwy i wydobycia detali, ale także pozwala poprawić niedoskonałości aparatu, usunąć zniekształcenia i aberracje oraz skorzystać z zaawansowanego odszumiania zdjęć.

Program oferuje bardzo dobrej jakości narzędzia, z pomocą których można z powodzeniem retuszować zdjęcia lub przygotować grafiki do publikacji w Sieci. W programie można pracować w przestrzeniach RGB, CMYK, LAB i w odcieniach szarości, w głębi 16 bitów na kanał, z możliwością zarządzania profilami ICC.

Na uwagę zasługują także bardzo szybkie narzędzia do retuszu, w tym możliwość wygładzenia skóry fotografowanych osób z separacją częstotliwości oraz klasyczny zestaw: pędzel klonujący, retusz punktowy i łatka. Nawet zaawansowane zniekształcenia i korekcja perspektywy działają błyskawicznie. Praca z pędzlami również jest bardzo szybka dzięki autorskiemu silnikowi malowania. Pozwala on na precyzyjny podgląd oraz pełną kontrolę nad dynamiką pociągnięć.

Poza możliwością importu i eksportu plików Photoshopa Affinity Photo pozwala także pracować z obrazami w formatach: PNG, TIFF, JPG, GIF, SVG, EPS i PDF. W plikach można wykorzystać nieograniczoną liczbę warstw, masek, efektów i filtrów, które z kolei można przekształcać bez straty jakości. Historia zmian zawsze jest zapisywana z plikiem, więc nawet po otwarciu dokumentu na nowo można wycofać wprowadzone działania.

Poza zaawansowanymi możliwościami pracy ze zdjęciami Affinity Photo daje także dostęp do podstawowych narzędzi wektorowych i tekstowych.

By pobrać Affinity Photo potrzebna jest darmowa rejestracja na stronie producenta. Odnośnik do programu zostanie przysłany pocztą elektroniczną na podany adres.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
levii   3 #12 15.07.2018 19:47

Przetestowałem go w wersji trial i jest OK. Chętnie go kupię, kiedy będzie wersja w języku polskim. Chyba, że już jest a ja nie zauważyłem tego.

Wszechstronny   5 #11 02.03.2018 17:06

Zakupiłem zarówno Affinity Photo jak i Affinity Designer. Przy takiej cenie naprawdę warto docenić pracę autorów.

Zarówno Photo jak i Designer się rozwijają i jeśli tylko dopracowane zostaną pewne braki jak chociażby bardziej zaawansowane wywoływanie RAWów, czy zautomatyzowane przygotowanie plików pod druk w Designerze i kilka innych funkcjonalności to program naprawdę staje się sensowną alternatywą dla Photoshopa i chorego podejścia do licencjonowania jakie uprawia Adobe, o absurdalnej cenie produktów Adobe nie mówiąc. Affinity Photo ma kilka bajerów, których brakuje z kolei w Photoshopie, a które pozwalają na większą precyzję obróbki.

Affinity w ramach licencji oferuje wieczystą licencję i aktualizacje. Zdrowe podejście w zakresie licencji i za to szanuję twórców.

Ze względu na cenę uznałem, że warto zakupić zarówno Affinity Photo jak i Designera, który najbardziej mi się spodobał bo ostatnio najczęściej pracuję z grafiką wektorową.

Affinity Designer również wymaga dopracowania ale po latach pracy na Illustratorze i Photoshopie mam dość kwot jakie za nie muszę płacić nie mówiąc o podejściu do licencjonowania czy stale jakichś bugach. Affinity Designer potrzebuje kilku usprawnień pod druk. Interesujące jest to, że bez problemu odczytuje pliki PSD z warstwami i fontami. Oprócz warstw zagnieżdżonych.
Świetnie rozwiązane jest dostosowywanie siatki pod swoje potrzeby, jak również linii pomocniczych z którymi naprawdę można wiele zrobić, nawet ustawić je pod kątem.
Fajna jest też praca z mockupami w czasie rzeczywistym. W Adobe jest to do bani rozwiązane.

Dla osób, które zajmują się projektowaniem grafiki na potrzeby stron internetowych mogę powiedzieć tyle, że Photoshop do takich zastosowań nie ma najmniejszego sensu. Na Affinity Designerze robi się to o wiele zgrabniej i szybciej. Photoshop to przerost formy nad treścią przy tego typu zastosowaniach. Wiem, przyzwyczajenia robią swoje. Ja robię w sumie więcej pod druk. Stąd też bardziej zainteresował mnie Designer, ale przetestowałem go również przy innych zastosowaniach.

Należy mieć na uwadze, że program się rozwija. Ciężko na ten rynek wejść i się przebić stąd też prawdopodobnie atrakcyjna cena zanim zdobędą jakąś sensowną pozycję. Sądzę, że wraz z rozwojem cena będzie wzrastać. Na forum Affinity rzetelne i szybkie odpowiedzi autorów oprogramowania.

Z interfejsem Affinity Photo i Designer można w zasadzie zrobić wszystko i ustawić pod siebie. Można włączyć monochromatyczne ikonki. Naprawdę wiele możliwości dostosowania interfejsu.
Duży plus za to, że chcąc zmienić na przykład wielkość fontu, nie musimy klikać w okienko i zmieniać wartości, wystarczy, że na nie najedziemy i rolką myszki pokręcimy czy to w górę czy w dół. Takich mechanizmów jest sporo co znacznie przyspiesza pracę.

Ostatnio łapię się na tym, że coraz rzadziej sięgam pod produkty Adobe chyba, że czegoś mi brakuje w Affinity. Ale przyznam, że spodobały mi się te programy i jak uzupłenią kilka kwestii to za jakiś czas uwolnię się od Adobe :)

Osobiście trzymam za ich rozwój kciuki bo zawsze to jakaś konkurencja na rynku zdominowanym przez produkty Adobe.

  #10 02.02.2018 17:35

Posiadam Photo jak i Designera. Affinity Photo jako zamienik Photoshopa jak będzie dla większości wystarczalny jednak póki co brak możliwości scryptowania co powoduję że nie ma do niego liczynch pluginów jak w PS. Co do Designera niestety jako zamienik Ilustratora jeszcze chwili obejnej nie można go nazwać (brak autotracowania np.) ale za tą cenę jak najbardziej polecam.

  #9 07.09.2017 21:47

Program jest rewelacyjny, posiadam adobe photoshop cs5 upgradowany do cs6 który jak wiadomo jest bardzo dobrym programem - po zmianie ich polityki po prostu zacząłem szukać alternatywy. Program Affinity polecam, ma ogromne możliwości i teraz pracuje głównie w nim. Chociaż czekam na uaktualnienia bo jest kilka drobnych pól do poprawy jak np siatki. Dużą pomocą jest kompatybilność z plikami psd.

Sound   4 #8 18.05.2017 21:33

Od lutego dostępny jest trial do pobrania. Prośba do redakcji o uzupełnienie błędnego info.

  #6 26.02.2017 01:13

@machey: słabo szukasz, jest do kupienia na pc Affinity Photo i Designer w cenie 49,99 $

machey   1 #5 25.02.2017 23:21

@Sound: Bardzo słuszna sugestia, powinni trafić do szkół i na uczelnie. Na razie nie widzę oferty edukacyjnej.

machey   1 #4 25.02.2017 23:19

@stan55: W Internecie krąży wersja testowa. Jednak ostatnio nie widziałem jej na stronie producenta. Była tylko na Maca.

machey   1 #3 25.02.2017 23:17

Program jest w porządku. Mimo że używam zawodowo Photoshopa i Corela od 15 lat, (a krócej i rzadziej Illustratora), postanowiłem przestawić się na Affinity i kupić zarówno Photo jak i Designer'a. Z czasem wypracuję wprawę w użytkowaniu. Podoba mi się szybkość działania i przejrzyste interface'y. Corel miał dużo błędów, podobno X6 jest ok, ale ja mam dość. Z kolei miałem już raz kłopoty z Illustratorem w Creative Cloud, nie działał prawidłowo. Moim zdaniem CC nie jest naprawdę przyjazne, także ekonomicznie. Z kolei odistalowywanie go przypomina tępienie szczurów (tłuczesz, tłuczesz, ale zawsze jakiś jeszcze wylezie). Natomiast Adobe CS jest bardzo dobre.
Jednak dla mnie ważna jest możliwość zmiany, niska cena Affinity oraz poczucie, że nie muszę polegać na monopolistach.
Tylko jeszcze nie wiem czym zastąpię znakomitego InDesigna. Xara?

Sound   4 #2 31.12.2016 09:57

Program zaskakuje z dnia na dzień, jeśli zdarza się że nie znajduję jakiejś funkcjonalności w porównaniu z photoshopem, jak dotychczas udaje mi się znaleźć wątek o tym na forum serif-a, a jeśli argumenty są logiczne, funkcja idzie do planów w nowych wersjach.
Dla początkujących polecam tutki na vimeo
https://affinity.serif.com/forum/index.php?/topic/10119-in-house-affinity-photo-.../
Dla osób z jednym monitorem polecam zakup monitora poleasingowego za np 100 zł np 4:3, ustawieniem go obok i oglądanie tutoriali równolegle z ćwiczeniami w programie na ekranie głównym, funkcje i ich odtworzenie odnajduje się dużo szybciej.

Jeśli affinity dotrze do szkół i uczelni ze swoim softem, jest szansa że program rozkwitnie w branży i nagle adobe photoshop elements szybko urośnie w nowe funkcje jako odpowiedź, albo haracz adobe zacznie tanieć.

  #1 17.12.2016 12:42

Co to ma być, jak pobrać program którego nie można pobrać?, przecież to wersja komercyjna do zakupienia!!!!!
Kupiłem za niecałe 180 złotych, może to nie Photoshop, ale niewiele mu ustępuje, Gimp idzie w odstawkę.

Autor edytował komentarz.