Poczta Polska pozwala nadać paczkę przez Internet

Poczta Polska pozwala nadać paczkę przez Internet

Poczta Polska pozwala nadać paczkę przez Internet
17.11.2015 19:02

W samą porę przed okresem świątecznym, kiedy to firmy dostarczające przesyłki przeżywają oblężenie, Poczta Polska wprowadziła możliwość nadania paczki przez Internet.

Będzie szybciej, wygodniej i taniej. Na platformie Envelo pojawiła się usługa Neopaczka. Dzięki niej można przez Internet opłacić nadanie paczki (PACZKA48 i PACZKA24), a także samodzielnie przygotować dokumenty nadawcze. Ponadto Neopaczka umożliwia śledzenie przesyłki, zmianę adresata, pytania i reklamacje z poziomu skrzynki Envelo.

350158460278826945

Usługa jest dostępna na Envelo, a jej promocyjna cena do końca roku wynosi 9,99 zł (zamiast 12 zł) za nadanie paczki do 0,5 kg. Z usługi mogą skorzystać osoby prywatne i prowadzące działalność gospodarczą, które mają Konto Zaufane na platformie Envelo, a także firmy trudniące się handlem internetowym, które zawarły umowę z operatorem.

Założenie Konta Zaufanego jest bezpłatne i wymaga tylko potwierdzenia tożsamości w placówce Poczty Polskiej. Po tym można się zalogować na platformie i przystąpić do nadawania paczki. Proces ten wymaga oczywiście podania danych adresata i parametrów przesyłki, takich jak waga, rozmiar czy czas doręczenia. Należy także wskazać, w którym oddziale pocztowym nadawca ją przekaże w ręce Poczty Polskiej. Kolejnym krokiem jest wydrukowanie etykiet i przyklejenie ich na paczce. Tak przygotowaną przesyłkę należy dostarczyć do wskazanego wcześniej oddziału.

Pozostałe czynności będą odbywać się drogą elektroniczną. Klient otrzyma powiadomienie o przyjęciu paczki, elektroniczne potwierdzenie nadania i będzie mógł korzystać z możliwości Neopaczki na Envelo.

Dla właścicieli sklepów internetowych, wysyłających każdego miesiąca kilkadziesiąt lub kilkaset paczek, nowa usługa ograniczy do minimum czas przygotowywania przesyłek. Poczta Poska przygotowała także możliwość personalizacji przesyłki poprzez dodanie logotypu firmy na nalepce adresowej oraz bezpłatne ubezpieczenie zawartości na kwotę do 1000 zł.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)