Poczta Polska wyśle SMS zamiast zostawiać awizo

Poczta Polska wyśle SMS zamiast zostawiać awizo

Poczta Polska wyśle SMS zamiast zostawiać awizo
17.08.2012 16:39, aktualizacja: 20.08.2012 11:32

O tym pomyśle słyszymy już od 2009 roku, niektóre urzędy pocztowe już zakosztowały nowej metody powiadamiania nas o możliwości odebrania paczki. Rzecznik prasowy Poczty Polskiej, Zbigniew Baranowski, podzielił się planami firmy na najbliższe trzy lata. Zastąpienie awizo SMS-em jest na liście planowanych zmian.

Obraz

Poczta jest jednym z tych obszarów naszego życia, który wydaje się wciąż tkwić w XX wieku. Poczta przestała świadczyć podstawowe usługi na polu komunikacji wiele lat temu. Jednak są widoki na to, że firma dogoni rzeczywistość. Obszary, w których Poczta Polska chce się rozwijać, to między innymi sprawniejsze powiadomienia o przesyłkach, usługi finansowe (tu Poczta ma dużo do nadrobienia w porównaniu z usługami oferowanymi przez Nowy mBank czy Alior Sync), logistyka i dostarczanie paczek, co z kolei wychodzi naprzeciw rozwijającemu się dynamicznie handlowi przez Internet. Na stronie Poczty Polskiej można już nawet zamówić ekologiczne opakowanie dla Przesyłki Gabarytowej (którą samodzielnie musimy wysłać w urzędzie pocztowym).

Poczta rozpoczęła prace nad całym pakietem usług elektronicznych połączonych z tym, z czym tradycyjnie kojarzy nam się poczta. Poza powiadomieniami przysyłanymi SMS-em w planie są również elektroniczne kartki pocztowe czy możliwość zlecenia przez Internet przekazu pocztowego, który zostanie dostarczony w gotówce (już działa). Jednak najwięcej skorzystamy na powiadomieniu SMS-em o paczce gotowej do odbioru — bez wyciągania papierka ze skrzynki (lub od sąsiada ;)). Można oczywiście skorzystać z e-przesyłki, czyli samodzielnie wybrać, gdzie odbierzemy paczkę lub list, i w ogóle nie fatygować listonosza, a po odbiór udać się po otrzymaniu SMS-a lub e-maila.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)