Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

18.08.2013 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poszukujecie niewielkiej aplikacji do automatycznej zmiany tapety i synchronizacji obrazów pomiędzy kilkoma komputerami? Chcielibyście uporządkować swój zbiór muzyki lub zarządzać urządzeniem BlackBerry z poziomu komputera? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jednym z najciekawszych programów, które zadebiutowały w minionym tygodniu na naszym portalu jest RMPrepUSB, oferujące olbrzymie możliwości narzędzie przeznaczone do zarządzania i obsługi zewnętrznych nośników USB, które daje możliwość ich formatowania, tworzenia partycji, a także kreowania bootowalnych nośników z oprogramowaniem. Jego funkcjonalność obejmuje zarówno podstawowe, jak również bardziej złożone i zaawansowane opcje. Z ich pomocą nie tyle sformatujemy i utworzymy partycje na nośniku USB, co również stworzymy samostartujące nośniki instalacyjne systemów Windows oraz Linux. Uwagę zwrócić warto także na możliwość łatwego uruchamiania zawartości obrazów ISO z dystrybucjami Linuksa (wystarczy skopiować je na nośnik), uruchomienia systemów Windows z pendrive'a bez konieczności ich instalacji, a także tworzenia nośników z bootloaderami, pozwalającymi na uruchomienie np. z zewnętrznego dysku USB więcej niż jednego środowiska operacyjnego. Ponadto z pomocą RMPrepUSB sprawdzimy wydajność nośnika, stworzymy i w razie potrzeby przywrócimy na dysk USB obraz jego zawartości, zdefragmentujemy znajdujące się na nim pliki oraz uruchomimy nośnik jako napęd FDD, ZIP i HDD.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutantów w minionym tygodniu pojawił się oficjalny pakiet BlackBerry Link do zarządzania urządzeniami BlackBerry, zestaw aplikacji biurowych Calligra Suite, rejestrator wideo LiteCam HD, narzędzie do ochrony prywatnych danych Folder Guard, aplikacje FileOptimizer i Caesium do redukowania rozmiaru różnego rodzaju plików i zdjęć oraz Ignition przeznaczona do optymalizacji rozmiaru danych przygotowywanych do wypalenia na płytę CD/DVD, ale nie tylko. Swoją uwagę warto również zwrócić na udostępnione przeglądarki internetowe SlimBoat oraz Bitdefender Safepay, programy do wypalania nośników optycznych MC Burner i Tiny Burner, narzędzia do ochrony prywatności East-Tec Eraser, Privacy Eraser Pro, rozwiązania do usuwania duplikatów plików CloneSpy i Similar Image Finder, a także program do ochrony rodzicielskiej Aobo Filter , narzędzia do optymalizacji systemu i rejestru Windows WinASO EasyTweak i WinASO Registry Optimizer oraz GameJackal Pro, specjalistyczne narzędzie stworzone z myślą o graczach komputerowych. Wśród nowości w dziale oprogramowania antywirusowego znajdziemy bezpłatny skaner Sophos Virus Removal Tool i narzędzie Trojan Killer do oczyszczania już zainfekowanych przez szkodniki komputerów. Inne debiutujące w naszej bazie programy to CopyTrans Drivers Installer, Xlight FTP Server, Drzewo przodków, Smart Image Denoiser, Music Tag, EPUB to MOBI, Greasemonkey, StartIsBack, AntiToolbar, RipTiger, Wise JetSearch, GMABooster, SoftPerfect Network Scanner i SyncWall.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)