Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Strona głównaPodsumowanie nowości z minionego tygodnia
21.10.2013 11:35
Podsumowanie nowości z minionego tygodnia
bDXChPrG

Poszukujecie darmowego i prostego w obsłudze narzędzia do archiwizacji danych? Chcielibyście pobrać ulubione filmiki z serwisu YouTube lub stworzyć z własnych fotografii obrazy HDR? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

bDXChPqZ
350043041136076233

Jedną z najciekawszych nowości, jakie pojawiły się na łamach portalu w tym tygodniu jest Fresh Paint, aplikacja przeznaczona do malowania na komputerze. Program jest bardzo intuicyjny, jego przybornik zawiera bardzo dobrze symulowane farby olejne i zestaw pędzli, pastele, kredki ołówkowe oraz gumkę, próbnik koloru oraz narzędzie do rozmazywania. Użytkownicy Windows 8.1 mogą ponadto skorzystać z dobrze symulowanych akwareli. Podobnie jak przy malowaniu prawdziwymi farbami, tu także możemy je mieszać na palecie, aby uzyskać nowe kolory, ale mamy do dyspozycji także typowo cyfrowy mieszalnik w postaci koła barw i suwaków. Prawdziwą gratką jest możliwość wysuszenia obrazka przed nałożeniem kolejnej warstwy farb — bez czekania, bez obaw o niepożądane smugi — wystarczy dotknąć wentylatora.

350043041136207305

Na tym jednak nowości się nie kończą. Swoją uwagę warto zwrócić na proste narzędzie HDDExpert, dostarczający szczegółowych informacji o kondycji zamontowanego w komputerze dysku twardego (ATA/SATA/SCSI/SSD), program Areca Backup, umożliwiający łatwą archiwizację cennych danych oraz aplikację graficzną Simply HDR przeznaczoną do tworzenia obrazów HDR. Wśród debiutantów znalazł się również ciekawy odtwarzacz multimedialny Baka MPlayer, edytor grafiki rastrowej LazPaint, a także dwupanelowy menedżer plików AB Commander. Dla użytkowników, którzy chcieliby pobrać na dysk komputera swoje ulubione klipy z YouTube'a udostępniliśmy narzędzie YouTube Music Downloader.

bDXChPrb

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Udostępnij:
bDXChPrX