Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

18.06.2011 19:16, aktual.: 19.06.2011 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adobe wycofuje się z AIR dla Linuksa, premiera Windows 8 w przyszłym roku i HotZlot 2011. To tylko niektóre z najciekawszych newsów mijającego tygodnia.

Tym razem zaczniemy od Microsoftu. Jak pokazują badania, Microsoft Security Essentials jest najpopularniejszym darmowym antywirusem w USA. Program nieco gorzej radzi sobie poza Ameryką - w globalnym rankingu jest na 4 pozycji - ale i tak to duży sukces firmy z Redmond. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się również paru szczegółów na temat kolejnego wydania systemu Microsoftu. Całkiem prawdopodobne, że Windows 8 zostanie wydany jeszcze na jesieni przyszłego roku. Wiceprezes firmy, Dan’l Lewin, ogłosił również, że prace nad nowym interfejsem systemu zostały rozpoczęte jeszcze przed premierą pierwszego iPada.

Sporo działo się też w odniesieniu do przeglądarek internetowych. Mozilla pracuje nad czytnikiem plików PDF, który pozwoli na szybsze otwieranie tych materiałów z poziomu przeglądarki. Fundacja już udostępniła próbną wersję czytnika PDF.JS, nie podano natomiast, w której wersji Firefoksa zostanie on wprowadzony. Z kolei Mark Shuttleworth, założyciel firmy Canonical, jest wielkim fanem Chrome i będzie głosował za wprowadzeniem Chrome jako domyślnej przeglądarki w kolejnych wydaniach Ubuntu. Jego zdaniem program firmy Google najlepiej działa właśnie w wersji dla Linuksa.

W mijającym tygodniu informowaliśmy również o kolejnych aresztowaniach Anonimowych. Tym razem w Turcji, która została zaatakowana przez haktywistów w proteście przeciwko wzrastającej cenzurze Internetu. Spór toczy też nadal Samsung z Apple’em o patenty. Firma z Cupertino odrzuciła właśnie żądania konkurenta dotyczące ujawnienia prototypów kolejnych wydań iPada i iPhone’a. Dowiedzieliśmy się również, że problemy ma Facebook. Popularny serwis społecznościowy zaczyna tracić użytkowników - głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie najprawdopodobniej doszło do przesycenia rynku.

Na koniec jeden z najczęściej komentowanych tekstów - HotZlot 2011. Zakończyliśmy losowanie zaproszeń na tegoroczny zlot naszych czytelników. Gratulujemy zwycięzcom, zaś osobom, którym nie udało się tym razem, radzimy nie tracić nadziei. Są jeszcze niewielkie szanse na udział – będziemy przeprowadzać dodatkowe losowania w przypadku rezygnacji któregoś z wcześniej zarejestrowanych uczestników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)