Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

09.07.2011 13:22

Rozmowy grupowe w Facebooku, Windows Phone 7 po polsku i ile Microsoft zarabia na Androidzie - to niektóre z najczęściej komentowanych tekstów mijającego tygodnia.

W tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem w dobrychprogramach był piąty już HotZlot czytelników portalu. Miał on miejsce od poniedziałku do środy, 6 lipca. Nasi czytelnicy, którzy nie mieli okazji trafić na Zlot, mogą przeglądać zdjęcia i wpisy zamieszczane w relacji na żywo. Wkrótce na łamach dobrychprogramów pojawią się również klipy wideo i fotorelacja ze spotkania.

Sporym zainteresowaniem w mijającym tygodniu cieszyły się teksty na temat programów. Z kolejnych statystyk dowiedzieliśmy się, że już co piąty internauta korzysta z przeglądarki Chrome. Wydano również Service Pack 2 dla produktów firmy Avira - Avira Antivir Personal, AntiVir Premium i AntiVir Premium Security Suite. W ramach SP2 pojawiły się między innymi ulepszone mechanizmy wykrywania rootkitów. Wiele nowości pojawiło się też w ramach Facebooka. W popularnym serwisie społecznościowym wprowadzono funkcję rozmów wideo, rozmowy grupowe, a także możliwość wysyłania wiadomości w formie nagrań wideo.

Według zapowiedzi Microsoftu, aktualizacja Mango dla Windows Phone 7 wprowadzi między innymi polską wersję językową. Obecnie system dostępny jest jedynie w 5 językach - firma z Redmond planuje rozszerzyć wydania o kolejnych 17. Microsoft stara się również zwalczać konkurencję, a przede wszystkim system firmy Google. Spółka Steve’a Ballmera próbuje porozumieć się z Samsungiem w sprawie opłat licencyjnych za sprzedaż smartfonów z Androidem. Microsoft ma żądać od producenta 15 dolarów od każdego sprzedanego urządzenia.

Na koniec niepokojąca wiadomość dotycząca chmury obliczeniowej. Okazuje się, że na mocy Patriot Act amerykańskie władze mogą uzyskać dostęp do danych przechowywanych w chmurze - także obywateli Unii Europejskiej. Deputowani Parlamentu UE już podjęli kroki mające na celu wyjaśnienie sprawy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)