Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

30.07.2011 14:24

Firefox 6 beta 3, Polska z najszybszym Internetem mobilnym i raport o przeglądarkach - to jedne z chętniej komentowanych tekstów mijającego tygodnia. Zapraszamy do cotygodniowego przeglądu najciekawszych wiadomości.

W tym tygodniu zaczniemy od programów. Firma avast! Software udostępniła swój antywirus w letniej promocji za 39 złotych. Ukazał się też Firefox 6 beta 3 z licznymi poprawkami, a Apple przygotowuje się do wdrożenia swojej chmury obliczeniowej. iCloud powinien pojawić się na jesieni, wcześniej natomiast użytkowników OS X Lion czeka aktualizacja systemu - wprowadzone zostaną drobne poprawki. Informowaliśmy również o badaniach prezentujących Internet Explorera 9 jako najlepszą przeglądarkę dla biznesu, a także innych badaniach dotyczących... IQ użytkowników przeglądarek. Okazało się również, że testowa wersja Wine może powodować błędy w odtwarzaniu dźwięku w Ubuntu.

Drugi interesujący temat, który był szeroko komentowany, to systemy operacyjne. Windows Phone 7 Mango osiągnął status RTM i zapewne we wrześniu trafi do użytkowników smartfonów. Microsoft prowadzi też nietypową kampanię reklamującą system - zakłada się z blogerami na pieniądze. Jeżeli Windows Phone 7 z aktualizacją Mango nie przypadnie im do gustu, Microsoft wpłaci na cele charytatywne 1 tys. dolarów. Swój system dla smartfonów planuje też Mozilla (Boot to Gecko). Poza tym informowaliśmy o 30-leciu MS DOS, pierwszej dystrybucji Linuksa z jądrem 3.0 i stabilnej wersji środowiska graficznego KDE 4.7.

W mijającym tygodniu duże zainteresowanie wzbudziło też przedłużenie umowy Microsoftu z producentem SUSE, udostępnienie przez firmę z Redmond kodeka RAW, a także wahania w przyroście liczby użytkowników Google+. Okazuje się również, że Polska jest prawdziwą potęgą jeżeli chodzi o Internet mobilny. Według raportu Akamai jeden z polskich operatorów telefonii komórkowej oferuje najszybszą średnią prędkość dostępu do Sieci na swiecie. Szkoda tylko, że pozostali dostawcy Internetu w naszym kraju radzą sobie znacznie gorzej...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)