Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

03.09.2011 17:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis Kernel.org zaatakowany przez cyberprzestępców, Mozilla ma problemy z błędami w Firefoksie, a Microsoft zdradza szczegóły na temat Windows 8. Zapraszamy do przeglądu najciekawszych newsów z mijającego tygodnia.

Zacznijmy od informacji na temat systemów operacyjnych. Falę komentarzy wzbudziła wiadomość o ataku na serwis Kernel.org zawierający repozytoria z kodem jądra Linuksa. Wprawdzie nic poważnego się nie stało, jednak właściciele strony zapowiadają zaostrzenie bezpieczeństwa. Dowiedzieliśmy się również o nowym Centrum Oprogramowania dla Ubuntu 11.10 i wydaniu stabilnej Mandrivy 2011 o nazwie kodowej Hydrogen. Użytkowników Windows zaciekawią natomiast informacje na temat Eksploratora ze wstążką w systemie Windows 8 i natywnej obsłudze obrazów ISO.

Sporo ciekawych wiadomości ukazało się na temat programów, a w szczególności przeglądarek internetowych. Dowiedzieliśmy się między innymi, że Mozilla ma kłopoty z usuwaniem błędów w Firefoksie, a także o aktualizacjach bezpieczeństwa Firefoksa i Opery. Ponadto Mozilla poinformowała o postępie w pracach nad 9 wersją swojej przeglądarki. W Firefoksie 9 możemy spodziewać się szybszego JavaScriptu. Pojawiły się też pogłoski na temat wydania klienta SkyDrive dla najpopularniejszych platform, udostępniono także kolejną wersję LibreOffice. W wydaniu 3.4.3 pakietu biurowego znalazło się wiele poprawek.

Na koniec proponujemy kilka wiadomości o sprzęcie - głównie telefonach. W mijającym tygodniu zamieściliśmy recenzję smartfona Huawei IDEOS U8500, pisaliśmy także o akcji Nokii. Fińska firma postanowiła poprosić internautów o pomoc w wyborze nazwy dla linii smartfonów z Windows Phone, które ukażą się w USA. W redakcji dobrychprogramów najbardziej podobała się propozycja Nokia Jedi ;) Jeżeli jesteśmy już przy smartfonach, warto też zwrócić uwagę na pozew sądowy przeciwko Microsoftowi. Firma została oskarżona o śledzenie użytkowników telefonów z Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)