Podwyżek Xbox Live Gold jednak nie będzie. Microsoft zmienił zdanie i jeszcze dorzuca rekompensatę

Podwyżek Xbox Live Gold jednak nie będzie. Microsoft zmienił zdanie i jeszcze dorzuca rekompensatę
Piotr Urbaniak

23.01.2021 08:49

Niecałą dobę. Tyle Microsoft wytrwał przy koncepcji podwyżki cen abonamentu Xbox Live Gold. Pod naporem krytyki zmienia zdanie i jeszcze dorzuca rekompensatę.

"Zawiedliśmy dzisiaj i mieliście rację, dając nam o tym znać. Łączenie się i zabawa ze znajomymi jest istotną częścią grania i nie udało nam się sprostać oczekiwaniom graczy, którzy na co dzień liczą na te możliwości. W rezultacie zdecydowaliśmy się nie zmieniać cen Xbox Live Gold", czytamy w oświadczeniu Microsoftu.

Tak więc ceny subskrypcji Xbox Live Gold pozostaną na dotychczasowym poziomie, czyli 29 zł za miesiąc i 79 zł za kwartał. A na tym nie koniec.

Spółka zdecydowała się również na przywrócenie opcji półrocznej oraz rocznej, które były bardziej korzystne pod względem ekonomicznym, a zniknęły z oferty w minionym roku. Będą kosztować kolejno 39,99 dol. i 59,99 dol. (polskie ceny nie są jeszcze znane).

Jakby tego było mało, granie online w tytuły free-to-play stanie się całkowicie wolne od opłat, czyli dokładnie jak w przypadku konkurencyjnego PlayStation.

Summa summarum posiadacze Xboksa nie tylko mogą wrócić do punktu wyjścia, ale wręcz na całym zamieszaniu z cenami abonamentów zyskują. Wniosek? Piętnowanie kontrowersyjnych decyzji firm w mediach bywa czasem zaskakująco korzystne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)