Pokémon Duel – ciąg dalszy letniego szaleństwa czy kolejny skok na kasę?

Pokémon Duel – ciąg dalszy letniego szaleństwa czy kolejny skok na kasę?25.01.2017 16:19
Pokémon Duel – ciąg dalszy letniego szaleństwa czy kolejny skok na kasę?

Po ogromnym, choć nietrwałym sukcesie Pokemon GO nie powinno dziwić, że Nintendo spróbuje zaatakować ponownie. Tym razem strategicznie i planszówkowo. Gra Pokémon Duel wyszła poza Japonię i kusi graczy na całym świecie dobrą zabawą online oraz zakupami w aplikacji.

Pokémon Duel to specyficzna, mobilna gra planszowa, w której do starcia trzeba wystawić maksymalnie 6 Pokémonów ze swojej kolekcji, przy czym ten sam może wystąpić maksymalnie 3 razy w danym zestawie. Gracz musi zbudować talię silnych Pokémonów i opracować strategię poruszania się po planszy by wygrywać. Celem jest umieszczenie własnej figurki na polu przeciwnika, jednocześnie z obroną własnego terytorium. Pokémony mogą oczywiście walczyć, a pokonane schodzą z planszy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Gra działa tylko online i pozwala mierzyć się z trenerami z 64 krajów, gdy już przebrniemy przez przydługi tutorial. Zdolności Pokémonów decydują o tym, ile ruchów mogą wykonać w danej turze, a ich możliwości można podnosić specjalnymi plakietkami. Nowe figurki można zdobywać dużo grając i wygrywając, co przekłada sę na gromadzenie drogich kamieni. Ponadto w grze istnieje mnóstwo skrzynek z boosterami i system podnoszenia poziomu figurek.

Za te towary można też płacić prawdziwymi pieniędzmi i trzeba zaznaczyć, że wcale nie są to tanie rzeczy. Jedna skrzynka z boosterem (figurka + materiały) to koszt prawie 40 złotych. Dlatego też niepokoi mnie brak przyjaznej metody synchronizacji danych między urządzeniami lub robienia kopii zapasowych. By odzyskać swoje dane, trzeba mieć numer identyfikacyjny, wyświetlany przez aplikację (można go znaleźć w ustawieniach).

Battle, Spin, and Win in Pokémon Duel!

Potyczki rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Pokémony zachowują się tak samo, jak w innych grach tego producenta, więc miłośnicy serii bez problemu poradzą sobie z opanowaniem ich zdolności. Na razie jednak gra cierpi na podobne przypadłości do Pokemon GO i trzeba liczyć się z częstymi utratami połączenia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zaraz po uruchomieniu gry wyświetlany jest ekran z informacjami, z którego można się dowiedzieć między innymi, że grę da się skończyć bez płacenia. Biorąc pod uwagę, że jest to gra online, złożona z pojedynków z innymi graczami, trudno mi wyobrazić sobie zarówno jej skończenie, jak i większe sukcesy w starciach z graczami o głębszych portfelach. Obawiam się, że to kolejna pozycja pay-to-win. Jeśli jednak chcecie spróbować Pokemon Duel, znajdziecie ją w naszej bazie aplikacji dla iOS-a i Androida.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)