Pokémon Uranium: Nintendo chce zniszczyć najlepszą jak dotąd grę o kieszonkowych potworkach

Pokémon Uranium: Nintendo chce zniszczyć najlepszą jak dotąd grę o kieszonkowych potworkach

15.08.2016 21:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niewiele zostało do premiery konsoli Nintendo NX, japońskiejfirmie powinno szczególnie teraz zależeć na tym, by utrzymywaćjak najlepsze relacje z fanami – tymczasem robi coś wręczprzeciwnego – pluje najwierniejszym fanom w twarz. Tworzona przezniemal 10 lat niezależna, darmowa gra RPG PokémonUranium wreszcie ujrzała światło dzienne, budząc radość iuznanie graczy. W kilka dni pobrano ją ponad półtora miliona razy.A potem stało się coś nieoczekiwanego. Odezwali się prawnicyfirmy Nintendo of America.

Przedstawiciele Nintendo nawet nie chcieli rozmawiać z samymideweloperami. Odezwali się do firmy hostingowej, na którejserwerach utrzymywano projekt i gdzie udostępniono pliki z grą. Jakzwykle w takich wypadkach – żądanie wstrzymania dystrybucji gry,która naruszać ma własność intelektualną Nintendo. Tyle latpracy miało zostać skazane na niebyt.

Pokémon Uranium NEW Full Game Trailer - Explore Tandor Region!

W zasadzie nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem. Wiemy jakNintendo zachowuje się wobec innych twórców niezależnych gier,inspirowanych jego światami i postaciami. Raptem w zeszłymtygodniu, by uczcić 30 urodziny konsoli Famicon, fani gry wydalidarmową grę AM2R (Another Metroid 2 Remake). Szybko spotkało sięto z odpowiedzią prawników, którzy zlikwidowali praktyczniewszystkie kopie gry udostępnianej w Sieci. Trzy lata temu podobnylos spotkał grę Full Screen Mario. Co ciekawe, później samoNintendo wydało grę Mario Maker, wyraźnie wzorowaną na fanowskiejprodukcji.

Z jakiegoś powodu twórcy Pokémon Uranium zachowują się bardzopokornie – w informacji do fanów piszą, że mimo że to nie donich pismo zostało skierowane, to szanują życzenia Nintendo idlatego usuwają ze swojej strony wszystkie linki do gry. Sami graczechyba nie są tak pokorni, w nosie mają opinie własnośćintelektualną związaną z franczyzą Pokemonów. Na reddicie możnaznaleźć wątkiz linkami do Pokémon Uranium, i to nie tylko do oficjalnegowydania 1.0, ale też do wydanej później łatki, która usuwa wielebłędów z samej gry.

A gra, trzeba przyznać, jest świetna. I to nie tylko wedługkryteriów jakie stosujemy do produkcji indie. Ciekawa fabuła (znuklearną apokalipsą na horyzoncie), zupełnie nowe Pokemony,bardzo ładna, sympatyczna grafika – każdy fan Pokemon GO powinienzobaczyć, jak fajne może być granie na pececie, tym bardziej, żemamy tu sensowny tryb multiplayer, którego brakuje w słynnejmobilnej produkcji.

Pracowano też nad wersją na Maka, ta niestety nie doczekała siępremiery. Na Linuksie i Maku bez problemu za to grę odpalicie podWine. Linków nie podajemy, znajdziecie je sobie sami. Plik instalacyjny .msi to niecałe 300 MB.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)