Pokémona GO na Windows Phone nie będzie – system Microsoftu traci na całym świecie

Pokémona GO na Windows Phone nie będzie – system Microsoftu traci na całym świecie

13.07.2016 13:13, aktual.: 13.07.2016 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już niemal 50 tys. użytkowników Windows Phone’a z całegoświata podpisało petycjęo przeniesienie Pokemona GO na ich platformę. Można powiedzieć.Złośliwie można by było powiedzieć, że drugie 50 tysięcy w tymczasie wstawiło swoje Lumie do komisu. Windows Phone jako platformatonie szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej – z danychprzedstawionych przez firmę analityczną Kantar wynika, że ostatnikwartał był dla tych smartfonów prawdziwą katastrofą.

Wśród przebadanych rynków krajowych (niestety nie ma tuPolski), Windows Phone traciło wszędzie za wyjątkiem Japonii, wktórej i tak praktycznie nie istnieje (0,1% udziału w rynku). Rokdo roku zasięg mobilnego systemu Microsoftu skurczył się wNiemczech (-2,9 p.proc.), Wielkiej Brytanii (-5,4 p.proc.), Francji(-7 p.proc.), Włoszech (-7,9 p.proc.), Hiszpanii (-2,2 p.proc.), USA(-1,9 p.proc.), Chinach (-0,4 p.proc.) i Australii (-3,7 p.proc.).

Obraz

Te spadki nabierają szczególnego dramatyzmu, gdy zobaczymy zjakiego poziomu Windows Phone spada. W takiej sobie Francji rok temusystem Microsoftu działał na 11% wszystkich smartfonów, dziśponad połowa użytkowników zastąpiła go smartfonami z Androidemlub iOS-em. Inny kraj z silną pozycją Windows Phone to Włochy, roktemu niemal 14% rynku. Niemal trzy czwarte użytkowników zastąpiłoswoje Lumie smartfonami z Androidem.

Co ciekawe, z przedstawionych przez Kantar danych wynika, żewiększość użytkowników Windows Phone’a przechodzi jednak naAndroida, a nie iOS-a. Kluczową rolę musi więc tu odgrywać cena,a nie upodobanie do bezpieczeństwa, jakie niesie zamkniętyekosystem aplikacji. Łatwe w modyfikowaniu smartfony z Androidem, naktórych uruchomić można praktycznie wszystko, z dowolnego źródła,zwiększyły więc swoje udziały na wszystkich rynkach, zwyklekosztem Windows Phone’a, a czasem też iOS-a. Na największychrynkach Unii Europejskiej system mobilny Google’a ma już niemal77% udział w rynku.

Fani Windows Phone’a wierzą oczywiście w przełom, jakiprzynieść mogłoby zapowiadane już na sierpień Windows 10Anniversary Update, ale wydaje się, że cudów nie ma – mobilnysystem Microsoftu jest po prostu ignorowany przez niezależnychproducentów oprogramowania, którzy potrzebują specjalnegozachęcania, by swoje aplikacje przenieść na system smartfonów,których większość konsumentów się pozbywa. A wykluczeniespołeczne, jakiego doświadczają dziś niezdolne do łapaniaPokemonów dzieci z Lumiami, na pewno nie zachęci je doeksperymentowania w przyszłości z niszowymi platformami.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (164)