Polski Asystent Google wreszcie na iOS-a. Oto wszystko, co należy wiedzieć

Polski Asystent Google wreszcie na iOS‑a. Oto wszystko, co należy wiedzieć

Asystent Google już w wersji na iOS-a. (depositphotos)
Asystent Google już w wersji na iOS-a. (depositphotos)
06.02.2019 00:19

Google kazał polskim użytkownikom iOS-a trochę dłużej poczekać na oficjalne wydanie Asystenta Google, który już wcześniej trafił na urządzenia z Androidem. Było jednak warto – aplikacja wreszcie jest dostępna w sklepie i może ją pobrać każdy użytkownik iPhone’a lub iPada.

Asystent Google już na iOS – obsługiwane urządzenia

Asystent Google wymaga iOS-a 10 lub nowszego, czyli będzie działał na wszystkich iPhone’ach, które są obecnie dostępne w aktualnej ofercie Apple. Zainstalujemy go także na starszych modelach, jak iPhone 5s, 6 czy SE. Z Asystenta można również korzystać na iPadach i iPodach touch, które działają pod kontrolą iOS-a 10 lub nowszej wersji.

Asystent Google uruchomiony na iPhonie.
Asystent Google uruchomiony na iPhonie.

Wersją iOS-a można łatwo sprawdzić w ustawieniach urządzenia. W tym celu należy wybrać Ogólne i następnie kliknąć na To urządzenie. Wersja oprogramowania podana jest przy Wersja. Jeśli posiadacie najnowszą aktualizację, to powinna zostać wyświetlona liczba 12.

Możliwości Asystenta Google są jednak ograniczone

W przeciwieństwie do urządzeń z Androidem, nie można wywołać Asystenta Google za pomocą komendy głosowej Hej, Google. Należy ręcznie uruchomić aplikację lub poprosić Siri – asystentkę zainstalowaną na urządzeniach Apple. Jeśli aplikacja jest uruchomiona na pełnym ekranie, to wówczas można już używać komendy Hey, Google do rozpoczęcia wydawania polecenia.

Większość poleceń, które dotyczą wyszukiwania informacji w internecie, działa identycznie jak na Androidzie. Można także poprosić Asystenta Google o opowiedzenie dowcipu, zaśpiewanie piosenki lub po prostu można go zapytać o pogodę. Radzi sobie również z uruchamianiem aplikacji, ale tylko niektórych – większość otwierania jest jako strona internetowa w przeglądarce Safari lub ich nazwa nie jest rozpoznawana (dotyczy to głównie mało popularnych aplikacji).

Warto mieć na uwadze, że funkcje związane z dyktowaniem wiadomości i połączeniami są dostępne po nadaniu uprawnień Asystentowi Google do kontaktów.

Asystent Google na iOS – jak zacząć korzystać?

Aplikacja Asystent Google nie jest domyślnie zainstalowana na iOS. Apple korzysta bowiem z własnego asystenta Siri. Osoby, które chcą rozpocząć korzystanie z Asystenta Google, muszą więc pobrać aplikację.

Zapraszamy do przeczytania naszych tekstów o Asystencie Google. Sprawdziliśmy jego możliwości na Androidzie. Ponadto, przygotowaliśmy listę komend, które przydadzą się w samochodzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)