Polskie Agony z najmroczniejszą wizją piekła w historii gier

Polskie Agony z najmroczniejszą wizją piekła w historii gier

Polskie Agony z najmroczniejszą wizją piekła w historii gier
28.02.2017 11:26, aktualizacja: 01.03.2017 12:52

Jeśli ostatnie gry, w tym także te należące do gatunku survival horror, nie były dla w ogóle straszne, a szukacie czegoś co zapewni sporą dawkę strachu, to powinniście poczekać na Agony. Tytuł tworzony jest przez polskie studio, a na udostępnionych materiałach wideo, zobaczymy jedną z najmroczniejszych wizji piekła w historii gier.

Motyw piekła już niejednokrotnie pojawiał się w grach. W wielu tytułach główny protagonista wyruszał do królestwa ciemności by oczyścić je ze wszelkiego zła. Padające tłumami demony przestawały wzbudzać jakikolwiek strach, a u osób szukających mocniejszych wrażeń, wywoływały wręcz uczucie zażenowania. W końcu siły nieczyste wyobrażamy sobie jako coś potężnego, mającego ogromną przewagę nad zwykłych śmiertelnikiem, a nie jako byty, które można unicestwić mieczem czy pistoletem.

Inne podejście chce zaproponować polski zespół Madmind Studio. Ich znacznie mroczniejszą wizję piekła zobaczymy w produkcji zatytułowanej Agony. Trafiamy w niej do piekła i to nie w celu zrobienia tam rzezi, naszym zadaniem staje się po prostu ucieczka. Podczas przemierzania świetnie zaprojektowanych poziomów, będziemy musieli się ciągle ukrywać, wybierać drogę tak by nie spotkać demonów. Główny bohater nie jest herosem, potrafiącym jednym cięciem swojego złotego miecza, posłać Lucyfera z powrotem do piekła. Jakakolwiek konfrontacja najprawdopodobniej skończy się naszą szybką i wyjątkowo brutalną śmiercią.

Nie będziemy posiadali żadnych umiejętności bojowych, ale będziemy mieli wpływ na umysły innych ludzi i słabych demonów. Oczywiście pozwoli to nam pozostać w ukryciu, a nie prowadzić walki z silniejszymi oponentami. Oprócz wydostania się z piekła, będziemy musieli odkryć kim jesteśmy, a także poznać powody zesłania do piekła.

Udostępnionym materiałom nie można odmówić klimatu. Świat jest mroczny, pełno w nim ludzi poddawanych piekielnym karom, wszędzie leżą ciała, kości, a demony są ostatnią rzeczą jaką chcielibyśmy zobaczyć. Przemierzając piekło nawet na chwilę nie poczujemy się bezpieczni, w każdej chwili możemy zostać zaatakowani, nie mając żadnych szans na przeżycie. Na właśnie taką wizję piekła czekaliśmy!

Gra powstała na silniku Unreal Engine 4. Premiera przewidziana jest na czerwiec tego roku, tytuł zostanie wydany na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Twórcy chcą postawić na tryb dla jednego gracza, ma on być niezwykle dopieszczony. Agony już teraz może pochwalić się dużym sukcesem. Zbiórka na Kickstarterze miała cel 66 666 dolarów kanadyjskich, a udało się zdobyć niemal trzykrotnie większą sumę – ponad 182 tys. dolarów kanadyjskich.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)