Polytopia na weekend – Cywilizacja w Twojej kieszeni

Strona głównaPolytopia na weekend – Cywilizacja w Twojej kieszeni
24.12.2016 09:35
Polytopia na weekend – Cywilizacja w Twojej kieszeni
bDZObbja

W tym tygodniu w ramach cotygodniowej rozrywki proponujemy The Battle of Polytopia. To świetna turowa gra strategiczna, w której gracz kieruje wybraną cywilizacją, rozwija technikę, powiększa swoje terytorium, buduje armię i rozbudowuje miasta. W grę można grać samemu lub w trybie „pass & play”, podając smartfon innym graczom, co czyni ją świetną grą na kilka wolnych dni spędzanych z rodziną.

bDZObbit

Mapy w tej grze są złożone z kwadratów i generowane proceduralnie, dzięki czemu każda rozgrywka jest inna. Do wyboru mamy tu w sumie 10 plemion, wzorowanych na prawdziwych cywilizacjach, z czego w darmowej wersji gry dostępne są 4: podobna do Chińczyków Xin-Xi, wzorowana na Rzymianach Imperius, przypominająca Wikingów Bardur i arabska Oumaji. Każde z plemion startuje z inną technologią i rozwija się nieco inaczej. Rozwijanie populacji daje coraz większe możliwości wykonywania zadań w każdej z tur, coraz bardziej zaawansowane jednostki bojowe i tym podobne. Warto też powiększać terytorium i przejmować miasta sąsiadów.

The Battle of Polytopia - Official trailer

Zasady gry są bardzo proste. Samemu można zagrać w trybie dążenia do perfekcji, gdy każda z rozgrywek ma 30 tur, co pozwala skończyć w około pół godziny. Można również zagrać w trybie dominacji i starać się wyeliminować sąsiadów.

bDZObbiv

Ponieważ każda gra jest inna, The Battle of Polytopia długo się nie nudzi. Można w nią zagrać na Androidzie i iOS-ie. Polecamy grać na tablecie – większy ekran będzie wygodniejszy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
SERENDIPITY na weekend
SERENDIPITY na weekend
Rafał Szramowiat
Altitude0 na weekend
Altitude0 na weekend
Rafał Szramowiat
Refunktion na weekend
Refunktion na weekend
Rafał Szramowiat
Stratagem na weekend
Stratagem na weekend
Rafał Szramowiat
bDZObbjr