Polytopia na weekend – Cywilizacja w Twojej kieszeni

Polytopia na weekend – Cywilizacja w Twojej kieszeni24.12.2016 09:35
Polytopia na weekend – Cywilizacja w Twojej kieszeni

W tym tygodniu w ramach cotygodniowej rozrywki proponujemy The Battle of Polytopia. To świetna turowa gra strategiczna, w której gracz kieruje wybraną cywilizacją, rozwija technikę, powiększa swoje terytorium, buduje armię i rozbudowuje miasta. W grę można grać samemu lub w trybie „pass & play”, podając smartfon innym graczom, co czyni ją świetną grą na kilka wolnych dni spędzanych z rodziną.

Mapy w tej grze są złożone z kwadratów i generowane proceduralnie, dzięki czemu każda rozgrywka jest inna. Do wyboru mamy tu w sumie 10 plemion, wzorowanych na prawdziwych cywilizacjach, z czego w darmowej wersji gry dostępne są 4: podobna do Chińczyków Xin-Xi, wzorowana na Rzymianach Imperius, przypominająca Wikingów Bardur i arabska Oumaji. Każde z plemion startuje z inną technologią i rozwija się nieco inaczej. Rozwijanie populacji daje coraz większe możliwości wykonywania zadań w każdej z tur, coraz bardziej zaawansowane jednostki bojowe i tym podobne. Warto też powiększać terytorium i przejmować miasta sąsiadów.

The Battle of Polytopia - Official trailer

Zasady gry są bardzo proste. Samemu można zagrać w trybie dążenia do perfekcji, gdy każda z rozgrywek ma 30 tur, co pozwala skończyć w około pół godziny. Można również zagrać w trybie dominacji i starać się wyeliminować sąsiadów.

Ponieważ każda gra jest inna, The Battle of Polytopia długo się nie nudzi. Można w nią zagrać na Androidzie i iOS-ie. Polecamy grać na tablecie – większy ekran będzie wygodniejszy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Sploot na weekend
Sploot na weekend
Rafał Szramowiat
Beret na weekend
Beret na weekend
Rafał Szramowiat
SubRay na weekend
SubRay na weekend
Rafał Szramowiat
P.U.S.H. na weekend
P.U.S.H. na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (4)