Polytopia na weekend – Cywilizacja w Twojej kieszeni

Polytopia na weekend – Cywilizacja w Twojej kieszeni

Polytopia na weekend – Cywilizacja w Twojej kieszeni
24.12.2016 09:35

W tym tygodniu w ramach cotygodniowej rozrywki proponujemy The Battle of Polytopia. To świetna turowa gra strategiczna, w której gracz kieruje wybraną cywilizacją, rozwija technikę, powiększa swoje terytorium, buduje armię i rozbudowuje miasta. W grę można grać samemu lub w trybie „pass & play”, podając smartfon innym graczom, co czyni ją świetną grą na kilka wolnych dni spędzanych z rodziną.

Mapy w tej grze są złożone z kwadratów i generowane proceduralnie, dzięki czemu każda rozgrywka jest inna. Do wyboru mamy tu w sumie 10 plemion, wzorowanych na prawdziwych cywilizacjach, z czego w darmowej wersji gry dostępne są 4: podobna do Chińczyków Xin-Xi, wzorowana na Rzymianach Imperius, przypominająca Wikingów Bardur i arabska Oumaji. Każde z plemion startuje z inną technologią i rozwija się nieco inaczej. Rozwijanie populacji daje coraz większe możliwości wykonywania zadań w każdej z tur, coraz bardziej zaawansowane jednostki bojowe i tym podobne. Warto też powiększać terytorium i przejmować miasta sąsiadów.

The Battle of Polytopia - Official trailer

Zasady gry są bardzo proste. Samemu można zagrać w trybie dążenia do perfekcji, gdy każda z rozgrywek ma 30 tur, co pozwala skończyć w około pół godziny. Można również zagrać w trybie dominacji i starać się wyeliminować sąsiadów.

Ponieważ każda gra jest inna, The Battle of Polytopia długo się nie nudzi. Można w nią zagrać na Androidzie i iOS-ie. Polecamy grać na tablecie – większy ekran będzie wygodniejszy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Loadout na weekend
Loadout na weekend
Rafał Szramowiat
ArcheBlade na weekend
ArcheBlade na weekend
Rafał Szramowiat
Wild Warfare na weekend
Wild Warfare na weekend
Rafał Szramowiat
Lambda Wars na weekend
Lambda Wars na weekend
Rafał Szramowiat
Mica-Chew na weekend
Mica-Chew na weekend
Rafał Szramowiat
Prime World na weekend
Prime World na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (4)