Pomysły z Adobe: retusz filmów, szybki fotomontaż, selfie z brązu

Pomysły z Adobe: retusz filmów, szybki fotomontaż, selfie z brązu

Pomysły z Adobe: retusz filmów, szybki fotomontaż, selfie z brązu
23.10.2017 13:03

Poza nowościami w Adobe Creative Cloud mogliśmy zobaczyć także fragment tego, nad czym pracują inżynierowie Adobe i co być może trafi do programów w przyszłości. Chcecie usuwać obiekty z filmów tak samo, jak ze zdjęć? Dodać do zdjęć nowe obiekty z innych obrazów? Szybko tworzyć postacie w wybranym stylu? Żaden problem – w Adobe powstały prototypy rozwiązań tych i wielu innych kreatywnych problemów. Być może zobaczymy je w produkcyjnych wersjach Creative Cloud.

Prawdopodobnie najbardziej imponującym projektem, prezentowanym przez pracowników Adobe, jest Project Cloak – retusz dla filmów. Tylko że z jego pomocą, by pozbyć się niechcianych elementów wystarczy je zaznaczyć na fragmencie filmu. Nie trzeba przerabiać każdej z klatek po kolei. Co ciekawe, proponowane rozwiązanie mniej-więcej poradzi sobie także wtedy, gdy musi wygenerować obraz zastępujący usunięty fragment. Efekty nie są idealne, ale to dopiero początek. Project Cloak możecie zobaczyć w akcji na poniższym filmie, ciekawie robi się od 3 minuty.

#ProjectCloak: Adobe MAX 2017 (Sneak Peeks) | Adobe Creative Cloud

Kontynuując temat retuszu nie sposób pominąć testowego programu Scene Stich, który może zrewolucjonizować sposób, w jaki retuszujemy zdjęcia, usuwając z nich niechciane elementy i obszary. Adobe już teraz doskonale radzi sobie z tym, dzięki narzędziom Content Aware Fill, ale generowane przez nie wypełnienia czasami nie wyglądają naturalnie. Scene Stitch przeszukuje kolekcję zdjęć Adobe Stock i znajduje fragmenty obszarów, którymi może zastąpić niechciane fragmenty zdjęć. Dopasowania są całkiem niezłe, a przy tym program znajduje je błyskawicznie. Pozwala to oszczędzać całe godziny na poszukiwaniu idealnych zdjęć i ręcznym montażu.

#SceneStitch: Adobe MAX 2017 (Sneak Peeks) | Adobe Creative Cloud

W ogóle wygląda na to, że jeden z praktykantów w Adobe przygotował następcę Content Aware Fill – Deep Fill, który nie tylko daje lepsze efekty, ale też radzi sobie z wieloma zaznaczonymi obszarami na raz.

Obraz

Z prezentowanych przez pracowników Adobe pomysłów warto przytoczyć też Project Puppetron, pozwalający błyskawicznie skopiować styl obrazu na zdjęcie portretowe. Na pewno da się wykorzystać ten mechanizm do zabawy i tworzenia niepowtarzalnych selfie albo zdjęć profilowych, ale przyszłość tego projektu leży w tworzeniu postaci dla Character Animatora. Z pomocą takiego programu przygotowanie planu filmowego pod nowy film animowany zajmie kilkanaście minut.

#ProjectPuppetron: Adobe MAX 2017 (Sneak Peeks) | Adobe Creative Cloud

Więcej ciekawych rozwiązań, nad którymi pracuje Adobe, możecie zobaczyć na blogu firmy. Warto przyjrzeć się także projektowi Physics Pack, miłośnicy VR również znajdą coś dla siebie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)