bEiJXwJN

PortalFirst Slice

Pobierz program
wersja stabilna (32-bit)
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Portal to niezwykła gra logiczna, która wpisuje się w tło opowieści znanej z popularnej serii Half-Life. Kiedy Gordon Freeman ratował świat, gdzieś w tajnym podziemnym kompleksie prowadzono badania z użyciem specjalnej broni tworzącej portale. Gracz budzi się jako jeden z testerów urządzenia i zmuszony jest do pokonywania kolejnych pomieszczeń pełnych wyzwań, które sprawdzają naszą zdolność do główkowania.

bEiJXwJP

Rozgrywka ukazana jest z oczu bohaterki. Zabawa opiera się tu na tworzeniu portali wejściowego i wyjściowego w celu pokonania przeszkód, które stanęły przed graczem. Przejścia otworzyć można na każdej płaszczyźnie poza specjalnymi nieprzenikalnymi ścianami, czyli nie ma problemu, by np. wejść w ścianę, a wyskoczyć z sufitu. Przydaje się to zresztą oczywiście w zagadkach, zwłaszcza tych z pokonywaniem specjalnie rozstawionych przepaści. Skok z wysoka w portal na dole spowoduje, że z impetem wylecimy ze strategicznie umieszczonego drugiego, susem docierając do wyjścia.

Im dalej, tym naturalnie trudniej. Pojawiają się przyciski otwierające kolejne wrota, które trzeba obciążyć (najczęściej specjalnymi kostkami). Są instalacje z przydatnymi kulami energetycznymi, potrzebnymi do uruchomienia bramy akurat w innej części poziomu. W końcu zaś dochodzą do tego również inteligentne wieżyczki strzelnicze. Co dobre, ostatecznie gra okazuje się fabularnie czymś dużo więcej, niż niecodzienną łamigłówką.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • Karta graficzna zgodna z DirectX 8.1

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna oferuje kilka początkowych pomieszczeń do przebycia, dając okazję do bardzo wstępnego wprawienia się w rolę operatora broni portalowej.

Uwaga!

W celu instalacji gry należy pobrać program Steam - specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy między innymi np. zapraszać do rozgrywki.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Liczba pobrań165
Data aktualizacji28 paź 2015
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (demo)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEiJXwKL