iOSBezpieczeństwoInne programy do zabezpieczeńPortunes
Portunes ikona

Portunesversion 2.0.2

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

TrustPort Portunes jest aplikacją pozwalającą w bezpieczny sposób przechowywać na urządzeniu mobilnym wrażliwe informacje, jak np. adresy e-mail, dane kont bankowych, dane logowania do różnych usług, dane teleadresowe znajomych, proste notatki i wiele więcej.

Po pierwszym włączeniu aplikacja poprosi o ustawienie hasła odbezpieczającego bazę zgromadzonych danych. Po tym można już zacząć uzupełniać ją danymi jednego z przygotowanych typów. Pod tym względem trudno coś zarzucić aplikacji, gdyż wybór jest spory, a każdy typ ma inny, sensownie dobrany, zestaw pół, których uzupełnienie jest zawsze opcjonalne (jedynym obowiązkowym polem jest etykieta). Po naciśnięciu któregoś z pół formularzy jego zawartość zostanie przekopiowana do schowka systemowego. Prócz tego można również otworzyć menu, gdzie prócz obsługi schowka, znajduje się możliwość przesłania danych całego wpisu pocztą elektroniczną, czy SMS-em.

Warto zwrócić uwagę też na inne funkcje aplikacji. Jedną z nich jest możliwość synchronizacji przechowywanych danych np. za pośrednictwem Dropboksa (wpierw trzeba w ustawieniach wybrać, której usługi chcemy używać). Inną ciekawą opcją jest generator haseł. Można w nim ustawić jakich zestawów znaków ma używać generator oraz jakiej długości hasła nas interesują. Opcje te są dostępne w ekranie ustawień. Tam też znalazły się różne opcje dotyczące logowania, czy resetowania hasła. Nie mniej pozytywnie na odbiór aplikacji wpływa spójny i dopracowany wygląd, jak i ergonomiczny interfejs – aplikacja posiada stosunkowo duże możliwości konfiguracji, do których łatwo można się dostać, a równocześnie nie są one nadmiernie eksponowane, przez co przestrzeń użytkowa jest bardzo dobrze wykorzystana.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
ProducentTrustPort
Liczba pobrań75
Data aktualizacji10 lis 2017
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Portunes ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)