PPSSPP 1.3 z nagrywaniem wideo nie pozwoli zapomnieć o naszej ulubionej kieszonsolce

PPSSPP 1.3 z nagrywaniem wideo nie pozwoli zapomnieć o naszej ulubionej kieszonsolce

PPSSPP 1.3 z nagrywaniem wideo nie pozwoli zapomnieć o naszej ulubionej kieszonsolce
19.09.2016 13:08, aktualizacja: 21.09.2016 09:22

PPSSPP, najlepszy na świecie emulator konsolki PlayStationPortable doczekał się kolejnejwersji. Wciąż pod względem możliwości nie dorasta ona doemulatora konsol Nintendo, Dolphina, ale wszystkim tym, którzy zprzyjemnością wracają do klasycznych gier na PSP, powinien siębardzo spodobać: wprowadza mechanizm nagrywania filmów z rozgryweki przechodzenia gier klatka po klatce (TAS, tool-assisted speedrun).

Androidowa wersja PPSSPP otrzymała poprawki naprawiającedziałanie kompilatora JIT na smartfonach Samsung Galaxy S7. Lepiejteż działa na urządzeniach z systemem Android TV (np. konsoliNVIDIA SHIELD), gdzie poprawiono odtwarzanie wideo i renderowaniegrafiki na procesorach Tegra K1/X1, oraz minikomputerku Raspberry Pi,gdzie poprawiono obsługę pamięci.

Wersja emulatora dla Windows przynosi przede wszystkim wstępnewsparcie dla nowego Vulkan API, ale na wykorzystanie tegoniskopoziomowego interfejsu grafiki do bicia FPS-owych rekordów wgrach nie ma póki co liczyć, praktycznie nic jeszcze nie działa.Działa za to nowy backend CPU, zapewniający większą stabilnośćemulowanych gier. Naprawiono też w windowsowej wersji przełączaniesię między aplikacjami.

Pozostałe warte uwagi zmiany to ulepszenie upscalingu imożliwość wykorzystania własnych tekstur w grach (czekamy nagry PSP w 4K), lepsze wsparcie dla kodów wbijanych d-padem oraz„ułatwień” dostarczanych przez samą scenę.

Jeśli chcecie się pobawić w klasyczne gry z PPSSPP, tozapraszamy do naszej bazy oprogramowania po wersję na Windowsai Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)