Pracownicy Apple nie chcą wracać do biur

Apple
Apple
Źródło zdjęć: © Pixabay

05.06.2021 19:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tim Cook ogłosił, że pracownicy Apple od września wrócą do pracy stacjonarnej. Będą oni pracować w biurze 3 dni w tygodniu. Okazało się, że wcale im się to nie podoba. Pracownicy wystosowali list do szefostwa, w którym proszą o większą elastyczność.

Tim Cook docenia pracę, którą wykonywali pracownicy Apple podczas lockdownu. Widzi jednak, że brakowało integracji między ludźmi. W związku z tym ogłosił, że firma planuje wprowadzenie modelu hybrydowego, gdzie poniedziałki, wtorki i czwartki będą wiązały się z pracą w biurze, podczas gdy środy i piątki będą dniami, gdy dozwolona będzie praca zdalna. System ten ma wejść w życie we wrześniu.

The Verge donosi także, że pracownicy będą mogli poprosić raz w roku o maksymalnie dwa tygodnie pracy zdalnej. Problem w tym, że pracownicy mają zgoła inne oczekiwania.

Apel pracowników do szefostwa

Po tym, jak Tim Cook ogłosił swoje plany, około 80 pracowników Apple postanowiło wystosować list z prośbą o ponowne rozważenie decyzji o powrocie do pracy stacjonarnej. Stwierdzili oni, że byli ignorowani przez kierownictwo, które uważa, że ludzie wyrażają chęć powrotu do biur.

Pracownicy chcą elastyczności w wyborze między pracą zdalną a stacjonarną, zamiast sztywno ustalonych reguł kiedy pracują zdalnie, a kiedy muszą wybrać się do siedziby firmy.

To zespoły powinny decydować

Autorzy listu chcą, by to zespoły decydowały, kto może pozwolić sobie na pracę zdalną. Ponadto chcieliby dowiedzieć się, jak praca stacjonarna wpłynie na środowisko. Ich zdaniem korzystne byłoby również, gdyby Apple cyklicznie przeprowadzało ankiety, w których badałoby opinię pracowników na temat poruszanych w liście problemów.

Innym nie zależy aż tak

Apple w odróżnieniu od innych korporacji, kładzie dużo większy nacisk na powrót do pracy biurowej. Twitter pozwolił pracować swoim ludziom z domu tak długo, jak będą mieli na to ochotę. Google również chce wprowadzić system 3 dni pracy stacjonarnej, 2 dni pracy biurowej, ale sporo osób będzie pracować w stu procentach zdalnie.

Możliwe, że Apple będzie musiało ulec presji pracowników i nieco poluzować swoje plany powrotu do biur, choćby po to, by dostosować się do zmieniających się standardów innych gigantów technologicznych.

Cały list pracowników Apple do szefostwa dostępny jest w tym miejscu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)