Apple TV już działa na Android TV. Sprawdź, czy możesz pobrać

Strona głównaApple TV już działa na Android TV. Sprawdź, czy możesz pobrać
02.06.2021 13:27
Apple TV już w Android TV
Apple TV już w Android TV
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chesnot

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym roku Apple TV wreszcie pojawia się na urządzeniach z systemem Android TV. Co to oznacza? Na tysiącach modeli telewizorów oraz przystawek z Android TV można już skorzystać z usługi.

bEKzWskB

Usługa streamingowa Apple TV działa w Polsce od 1 listopada 2019 roku. Za miesięczną opłatę 24,99 zł otrzymujemy dostęp do seriali, filmów, dokumentów czy programów rozrywkowych dla dzieci. To klasyczny konkurent Netflixa, Amazon Prime Video czy HBO GO. Jak dotąd, sporą barierą był brak aplikacji na telewizorach z Android TV.

Dziś się to zmienia. Najpierw Nvidia ogłosiła, że aplikacja pojawi się w jej urządzeniu Nvidia Shield, a teraz Google dotrzymuje słowa. Od dziś Apple TV pobierzemy także na "ekosystemie Android TV" - podaje firma. Oznacza to, że wszystkie nowoczesne telewizory wyposażone w ten system umożliwiają już zainstalowanie aplikacji. A jest ich zdecydowanie sporo.

Apple TV w końcu dla Google TV – już dostępne na Chromecast 4
Apple TV w końcu dla Google TV – już dostępne na Chromecast 4
bEKzWskD

Z oprogramowania Android TV korzysta wielu producentów sprzedających telewizory w Polsce, w tym chociażby Sony (Apple TV dostępne wcześniej), TCL, Xiaomi, Sharp, Toshiba, JVC czy Hitachi. Jeżeli posiadacie telewizor tej marki, to być może możecie już pobrać Apple TV. Google podaje, że wystarczy wersja systemu Android TV 8.0 Oreo. Nie ma innych wymagań.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKzWslz