Pracownik Mozilli zachęca do używania Binga

Pracownik Mozilli zachęca do używania Binga

Grzegorz Niemirowski
11.12.2009 18:46

Asa Dotzler, społecznościowy koordynator projektów Mozilli, zachęca na swoim blogu do porzucenia Google na rzecz wyszukiwarki Bing.

Odnosi się w ten sposób do słów Erica Schmidta, dyrektora wykonawczego Google, który stwierdził, że jeśli ktoś ma coś do ukrycia to po prostu nie powinien tego robić. Dodał też, że wyszukiwarki takie jak Google, przechowują dane o użytkownikach zgodnie z wymogami ustawy Patriot Act. Dotzler uważa, że podejście Google do prywatności nie jest właściwe. Według niego Microsoft oferuje w wyszukiwarce Bing znacznie lepszą politykę ochrony prywatności niż Google. Dlatego poleca rozszerzenie Binga dla Firefoksa.

Wypowiedź Dotzlera może spowodować dalsze pogorszenie stosunków pomiędzy Mozillą a Google. Co prawda nadal w Firefoksie domyślna strona startowa to lekko zmodyfikowana strona Google, domyślna wyszukiwarka to Google a 97% dochodów Mozilli pochodzi od giganta z Mountain View, ale odkąd Google wypuściło swoją własną przeglądarkę Chrome, sytuacja zaczęła się zmieniać. Oznaką tego była np. krytyka Chrome Frame przez Mozillę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)