Predator 21X to laptop za 9999 euro: Acer z gamingowym monstrum na #CES2017

Predator 21X to laptop za 9999 euro: Acer z gamingowym monstrum na #CES2017

Predator 21X to laptop za 9999 euro: Acer z gamingowym monstrum na #CES2017
04.01.2017 10:39

Nowe MacBooki Pro wydają się Wam drogie? Przecież są tanie jakbarszcz – przynajmniej w porównaniu do nowego Acera Predatora 21X,który swoją ceną przypomina schyłek lat osiemdziesiątych, kiedyto za wydajną stację roboczą płaciło się tyle, co za samochód.Tutaj mamy do czynienia z maszyną ekstremalną, zarówno podwzględem wzornictwa, wydajności, jak i ceny. Mówi się, że weurozonie kosztować ma on jedyne 9999 euro.

Obraz

Po raz pierwszy istnienie tej maszyny zasygnalizowano nazeszłorocznych targach IFA, ale Acer zdecydował się na jejoficjalną premierę dopiero teraz, na tegorocznym CES. Ten ogromnylaptop wprowadza po raz pierwszy do tej kategorii sprzętuzakrzywiony ekran (i to o przekątnej 21 cali, rozdzielczości2560x1080, z odświeżaniem 120 Hz i obsługą synchronizacjiG-SYNC). Nad wyświetlaczem kamerka z technologią śledzenia wzrokuTobii, wspieraną w dziesiątkach nowych gier. Do tego w konstrukcjiodznacza się pełnowymiarowa, mechaniczna, podświetlana klawiaturaz hybrydowym blokiem numerycznym, który można przemienić wtouchpada.

Obraz

Nie sposób przeoczyć tu rozbudowanego układu chłodzenia: pięćwentylatorów, obsługujących dziewięć ciepłowodów, a towszystko chronione przed zakurzeniem za pomocą systemu filtrów. Dotego 3-drożny system audio: wyprowadzone cztery głośniki (dwaśredniotonowe, dwa wysokotonowe), oraz dwa subwoofery, mające razemzapewnić dźwięk o jakości HiFi.

Obraz

W środku to monstrum nie mniejsze, niż na zewnątrz: jednostkącentralną jest podkręcalny procesor Intel Core i7-7820 HK, do tegospięte w SLI dwa układy GPU GeForce GTX 1080. Pamięci niezabraknie: 64 GB RAM DDR4-2400, dyski półprzewodnikowe M.2 wukładzie RAID 0 o pojejmności 512 GB, dysk twardy 7200 RPM opojemności 1 TB, interfejsy sieciowe Wi-Fi 802.11ac i i Ethernet(gigabitowe wąskie gardło systemu) oraz najszybszy z interfejsówI/O – Thunderbolt 3 z gniazdami USB Type-C.

Acer zadbał o możliwości personalizacji tej unikatowej maszyny.Klienci mogą sobie laserowo wygrawerować swoje imię, dodać flagę,zmienić grafikę na panelu konserwacyjnym (domyślnie jest tam jakiśsmok), zastąpić klawisze WASD kolorowymi zamiennikami. Dotransportu Predatora 21X mamy dostać pancerną skrzynkę.

Cóż, zobaczymy, czy trafi to w gusta bogatych graczy. Niby 9999euro to dużo, ale z drugiej strony nowe auto, jakie kupimy za takiepieniądze, na nikim wrażenia nie zrobi – tymczasem z Predatorem21X można poczuć się elitą, nawet wśród przedstawicielipecetowej rasy panów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)