Premiera Mac App Store już 6 stycznia

Premiera Mac App Store już 6 stycznia

17.12.2010 11:36

Apple ogłosił datę otwarcia e-sklepu z aplikacjami dla Mac OS X. Mac App Store zostanie uruchomiony 6 stycznia 2011 roku.

W rozesłanym oświadczeniu do mediów, Apple informuje o wprowadzeniu nowego e-sklepu, w którym sprzedawane będą programy i gry dla systemu Mac OS X. Według wcześniejszych zapowiedzi, Mac App Store miał być uruchomiony w styczniu przyszłego roku. Teraz poznaliśmy dokładną datę jego wprowadzenia. Apple chce najwyraźniej powtórzyć sukces App Store dla urządzeń z iOS. W e-sklepie znajdziemy między innymi programy z pakietów iWork czy iLife. Najprawdopodobniej oprócz całych pakietów będzie można kupować także poszczególne aplikacje wchodzące w ich skład.

Deweloperzy w zamian za udostępnienie swoich aplikacji będą musieli oddać firmie z Cupertino 30% zysku od sprzedawanych produktów (tak samo jak w App Store). Apple zapewne nie dopuści do e-sklepu wersji demo i beta programów, o czym szerzej informowaliśmy na początku grudnia. Swoją wersję e-sklepu dla Mac OS X szykuje również twórca Cydii. Ma być ona dostępna w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)