Trwają prace nad Mac OS X 10.6.6 i sklepem Mac App Store

03.12.2010 11:30, Autor: Michał Majchrzycki (mmaj), Kategoria: News
NewsImage

Apple udostępnił deweloperom aktualizację systemu Snow Leopard do wersji 10.6.6. Poznaliśmy również kolejne szczegóły na temat e-sklepu Mac App Store.

Jak dowiedział się serwis MacRumors, Apple udostępnił deweloperom build 10J537 aktualizacji systemu Mac OS X do wersji 10.6.6. Zdaniem serwisu uaktualnienie zostało oznaczone jako wersja Golden Master dla programistów, którzy biorą udział w programie Mac App Store. Miałoby to oznaczać, że finalne wydanie 10.6.6 jest coraz bliżej. Aktualizacja zawiera poprawki i zmiany związane przede wszystkim z przygotowywanym e-sklepem. Dotyczą one również takich usług i narzędzi jak Bonjour, Dock, OpenGL, drukowanie czy wyszukiwarka Spotlight. Aktualizacja zajmuje około 1000 MB.

Z kolei serwis 9to5Mac donosi, że w Mac App Store nie będą dostępne ani bety, ani wersje testowe programów. W przygotowywanym e-sklepie użytkownicy zobaczą jedynie pełne wersje aplikacji dla Mac OS X. Wersje testowe czy bety będzie można pobrać jedynie z prywatnych stron deweloperów. Czy to dobre posunięcie ze strony firmy Apple? Jeśli wierzyć pogłoskom, użytkownicy Mac App Store nie będą mogli testować udostępnionych tam aplikacji, chyba że Apple obok pełnych wersji zezwoli na zamieszczanie linków do testowych wydań.

r   e   k   l   a   m   a

Komentarze (15)  

Avatar
kaaple (niezalogowany) | 03.12.2010 11:53#1

oby prace trwały długo bo ten nowy Lion nie zapowiada się ciekawie, połowa nowych funkcji które pokazano była obsługiwana z gładzika na myszce, kompletne nieporozumienie..

Avatar
Admc (niezalogowany) | 03.12.2010 11:53#2

Apple mac store to komercyjna wersja linuksowych repozytotoriów.

Avatar
Majkel Majk (niezalogowany) | 03.12.2010 13:40#3

@kaaple
Nie zgadzam się. Większość zmian jakie zaprezentowano spodobały mi się na tyle, że nie mogę się doczekać Liona bardziej, niż nie mogłem się doczekać Snow Leo.

Mac App Store to coś, czego brakowało. Dzięki temu zawsze będzie można błyskawicznie pobrać aplikacje jak z APT, natomiast przypadku tych płatnych nie będzie potrzeby babrać się na prywatnych stronach z instrukcjami przebiegu transakcji, albo co najgorsze w niektórych nagłych przypadkach czekać niewiadomo ile na zaksięgowanie wpłaty i np. wysłanie klucza.

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
greh | 03.12.2010 13:50#4

MacOS X to najbardziej dziurawy system świata. Po co go w ogóle trzymają?

Avatar
Raid (niezalogowany) | 03.12.2010 14:08#5

@greh
Próbujesz zapracować na miano trola? Może nas oświecisz i wyjawisz jaka niesamowita idea stała za Twoim niezwykle śmiałym, błyskotliwym i dowcipnym komentarzem?

Avatar
Marek Majerski (niezalogowany) | 03.12.2010 15:06#6

niezły update, "aktualizacja waży 1000 MB
0,91 GB, na dysku, a po instalacji prawie 2 GB... właśnie się instaluje...

Avatar
Raid (niezalogowany) | 03.12.2010 15:15#7

@Marek Majerski
1000 MB waży Combo Update czyli składanka aktualizacji 10.6.1 - 10.6.6. Sama zaś aktualizacja 10.6.6 to chyba kilka MB jeśli dobrze pamiętam.

Avatar
Marek Majerski (niezalogowany) | 03.12.2010 15:25#8

Nie instalujcie ;/

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
greh | 03.12.2010 16:37#9

Nie mówiłem? :D

Avatar
kaaple (niezalogowany) | 03.12.2010 17:29#10

@Majkel Majk - sklep bedzie dostepny w aktualizacje snow leo, nie musisz czekać z tym na Liona. No i czemu się ze mną nie zgadzasz? Masz magiczna myszkę albo gładzik od Apple? ..ja nie mam, i nie będę mógł robić większości rzeczy które pokazano na ostatnim evencie, obejrzyj zapis jeszcze raz jeśli nie pamiętasz :( Smutno mi po prostu, że ten system taki cukierkowy się staje z mnóstwem fireworków ;) .. ja kupowałem tigera, szybkiego, niezawodnego i prostego, a teraz, mulitouch im się marzy nawet przy podcieraniu tyłka..

Avatar
Raid (niezalogowany) | 03.12.2010 18:16#11

@greh
Nie mówiłeś, a pisałeś, a dokładniej bredziłeś.

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
przybylski | 04.12.2010 14:51#12

Czekam na aktualizację, i nie mogę doczekać się 10.7 ;)

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
Shun | 05.12.2010 17:57#13

A ja czekam aż Apple zacznie wydawać swój system na "zwykłe" PC. Może w końcu dojdą do wniosku, że warto..

Avatar
hvb2 (niezalogowany) | 06.12.2010 0:22#14

@Shun
"A ja czekam aż Apple zacznie wydawać swój system na "zwykłe" PC. Może w końcu dojdą do wniosku, że warto.."

Apple wydawało wiele lat temu swój system na komputery PC i omal nie przyczyniło się to do bankructwa tej firmy. Apple od zawsze było firmą, która zarabiała na sprzedaży komputerów oraz kilku innych urządzeń, dlatego sprzedaż systemów operacyjnych nie ma dla nich większego znaczenia. Polecam kupić Mac Mini za 2 tysiące złotych i będziesz mógł korzystać z Mac OS X.

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
Shun | 07.12.2010 10:19#15

@hvb2

Rozumiem tylko wiesz to się raczej nie za bardzo opłaca. Jedyne co brałbym pod uwagę do McBook-a Air Pro z ekranem 17 calowym. Ale cena to dla mnie w tej chwili mur nie do przeskoczenia.

Dodaj komentarz

Zasady publikowania komentarzy
Autor
Treść
 
Polecamy
Spotkajmy się na HotZlocie!

13-15 07 2012, Zamek na Skale
Huawei E583C

Test przenośnego routera 3G
Top programy
  •  
Top programy ostatnie 7 dni
  •  
Top programy ostatnie 30 dni
  •  
Skanery antywirusowe
skaner av