Premiera PlayStation VR – wirtualna rzeczywistość, którą możesz poczuć #prasówka

Premiera PlayStation VR – wirtualna rzeczywistość, którą możesz poczuć #prasówka

Premiera PlayStation VR – wirtualna rzeczywistość, którą możesz poczuć #prasówka
14.10.2016 10:31

Dzięki premierze PlayStation VR (PS VR), zestawu VR na konsolę PlayStation 4 (PS4), Sony przenosi rozrywkę na nowy poziom. Od tej pory gracze będą mogli całkowicie zanurzyć się w świecie gier i przenieść w wirtualną rzeczywistość. Z chwilą światowej premiery gogle PS VR stały się dostępne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Australii, czyli najważniejszych regionach obsługiwanych przez Sony. Kolejny etap premiery zaplanowany jest na 24 stycznia 2017 r.

Gogle PS VR są kompatybilne z ponad 40 milionami urządzeń PS4, które zostały zakupione do tej pory przez graczy na całym świecie. Do dyspozycji użytkowników jest 30 tytułów, w tym kilka propozycji dostępnych wyłącznie na PS VR, takich jak Rez Infinite, Batman: Arkham VR, DRIVECLUB VR oraz RIGS Mechanized Combat League. Do końca roku miłośnicy wirtualnych wrażeń będą mogli wybierać spośród około 50 tytułów dedykowanych na PS VR.

350189881420703681

Z ogromną radością wprowadzamy element rzeczywistości wirtualnej do PlayStation 4, powiedział Jim Ryan, dyrektor Sony ds. globalnej sprzedaży i marketingu. Dzięki PS VR gracze znajdują się w samym centrum akcji i mogą zagłębić się w fascynujących, nieodkrytych światach. PS VR to przełom w rozrywce domowej. Żeby się o tym przekonać, trzeba tego doświadczyć.

Grając na PS VR, użytkownik ma wrażenie, że nie tylko psychicznie, a wręcz fizycznie obcuje z wirtualnym światem gry. Uzyskanie tak realistycznych przeżyć jest możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych, takich jak śledzenie ruchów głowy w zakresie 360°, szerokie pole widzenia, duża częstotliwość odświeżania oraz autorska binauralna  trójwymiarowa technologia dźwięku. Aby umożliwić graczom swobodne odkrywanie wirtualnych krain oraz intuicyjne wchodzenie w interakcje z postaciami ze świata gry, gogle PS VR są pełni kompatybilne z urządzeniami peryferyjnymi takimi jak, pady PlayStationMove, bezprzewodowy DUALSHOCK4 czy zapowiadany PS VR Aim Controller.

350189881420900289

PS VR oferuje także funkcję „towarzyszącego ekranu” (Social Screen), dzięki czemu osoby nienoszące gogli mogą śledzić na ekranie telewizora to, co widzi gracz w goglach oraz brać udział w grze wspólnie z osobą korzystającą z zestawu VR. Z tej funkcjonalności korzystają takie gry jak na przykład PLAYROOM VR, która będzie dostępna dla właścicieli PS VR do pobrania za darmo. Gracze będą mogli przekonać się na własnej skórze, jak wyjątkowe emocje oferuje tryb multiplayer PS VR, kiedy korzysta się z niego w gronie rodziny i przyjaciół.

Debiutowi PS VR towarzyszy szeroki i zróżnicowany wybór gier od Sony i partnerów zewnętrznych, np.: EVE: Valkyrie , Thumper , 100ft Robot Golf, Job Simulator , Superhypercube, Battlezone, Eagle Flight, Here They Lie, PlayStation VR WORLDS oraz Until Dawn: Rush of Blood.

Nad tytułami na PS VR pracuje ponad 230 deweloperów i wydawców, a portfolio gier będzie systematycznie poszerzane. Wśród najbardziej oczekiwanych tytułów znajdują się RESIDENT EVIL 7 biohazard, ROBINSON: THE JOURNEY, Star Wars Battlefront Rogue One: X-wing VR Mission, Star Trek: Bridge Crew oraz Farpoint.

Poza bogatym wyborem gier, użytkownicy będą mogli cieszyć się także całym wachlarzem doświadczeń w rzeczywistości wirtualnej oraz korzystać z aplikacji opracowywanych specjalnie na potrzeby PS VR, np. Allumette, Invasion!, Kismet, Within, LittlStar, Vrideo czy The Martian.

Aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach sprzętowych PS VR, odwiedź stronę PlayStation VR.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)