Problem z Instagramem? Wystarczy potrząsnąć telefonem

Problem z Instagramem? Wystarczy potrząsnąć telefonem

Instagram nie działa? Potrząśnij telefonem!
Instagram nie działa? Potrząśnij telefonem!
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Karolina Kowasz
19.11.2021 14:59

Problemy związane z zawieszaniem się aplikacji Instagram nie będą już wymagały od użytkownika samodzielnego zgłaszania ich za pomocą formularzy czy maili. Nowa funkcja zrobi to sama, wystarczy, że użytkownik potrząśnie swoim urządzeniem.

Serwis The Verge powołuje się na szefa Instagrama, Adama Mosseriego, który poinformował o dwóch nowościach w aplikacji do udostępniania zdjęć i filmów. Jedną z nich jest wspomniana funkcja zgłaszania błędów za pomocą potrząsania.

Perełki aplikacji

Mosseri nazwał nowe opcje w aplikacji jej ukrytymi klejnotami. Funkcja wstrząsania telefonem, aby zgłosić błąd, działa bardzo prosto. Wystarczy, że użytkownik potrząśnie urządzeniem, aby pojawiło się okno do zgłoszenia problemu. Druga nowość za to umożliwia usunięcie jednego zdjęcia z karuzeli bez usuwania całego posta.

Niestety na razie funkcja potrząsania jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Nie oznacza to jednak, że w najbliższym czasie nie pojawi się ona także w innych krajach. Na razie twórcy chcą sprawdzić, jak poradzą sobie z nowymi zgłoszeniami użytkowników i ich priorytetyzowaniem według istotności błędów w aplikacji.

Usuwanie z karuzeli

Jeżeli zaś chodzi o mniej zabawną opcję usuwania zdjęcia, ta obecnie dostępna jest tylko na iOS-a. Szef Instagrama powiedział, że jest to funkcja, o którą użytkownicy prosili już od dawna, dlatego firma zdecydowała się ją w końcu dostarczyć. Mosseri zapowiada, że z tego powodu opcja wkrótce pojawi się również w wersji aplikacji na Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)