Problemy z AiO na rynku. Kolejna wpadka Enermaxa

Problemy z AiO na rynku. Kolejna wpadka Enermaxa

Pętla AiO LIQMAX III  od Enermax zamontowana w komputerze.
Pętla AiO LIQMAX III od Enermax zamontowana w komputerze.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Enermax
Przemysław Juraszek
30.04.2022 14:45

Gotowe pętle chłodzenia cieczą typu AiO cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników ze względu na wydajność, kompaktowość (w porównaniu do chodzeń powietrznych) oraz kulturę pracy. Niestety co jakiś czas pojawiają się informacje o wadliwych seriach tak jak w przypadku Enermaxa.

Problem dotyczy serii LIQMAX III obejmujących modele z 240 i 360 mm chłodnicą w kolorze czarnym bądź białym. Wedle Enermaxa problem dotyczy tylko ograniczonej liczby produktów z serii z numerem seryjnym rozpoczynającym się od 2119 lub 2012 sprzedanej na terenie Korei Południowej. Warto jednak zaznaczyć, że problem mógł też dotknąć inne rynki, a sam Enermax ma już historię problemów z ich układami chłodzenia także na naszym rynku.

Rzeczone pętle AiO mają być dotknięte problemem wytrącania się osadów wewnątrz układu, które następnie blokują kanaliki w podstawie lub osadzają się w blokopompce utrudniając przepływ cieczy. Jest to wysoce niepożądane zjawisko, które prowadzi do znaczącego obniżenia wydajności pętli, a w skrajnym przypadku może spowodować uszkodzenie blokopompki.

W Korei Południowej ruszyła akcja serwisowa, wedle której pechowcy będą mieć rok na rozpoczęcie procedury wymiany układu chłodzenia na nowy. Możliwe też jeśli problem będzie występował w innych regionach, akcja może zostać rozszerzona. Syndromem problemów z AiO nie tylko od Enermaxa będzie np. utrzymywanie wysokiej temperatury procesora w spoczynku (~60 stopni Celsjusza).

Przemysław Juraszek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)