Problemy z dzisiejszą aktualizacją AVG już rozwiązane

Problemy z dzisiejszą aktualizacją AVG już rozwiązane

15.07.2010 17:06

Dzisiejsza aktualizacja programu AVG Anti-Virus Free Edition była wadliwa - na skutek błędu aplikacja blokowała niektóre strony internetowe. Zespół AVG jeszcze tego samego dnia naprawił problem.

O problemach z aktualizacją bazy wirusów w AVG Anti-Virus 9.0 Free Edition donosili dzisiaj internauci zarejestrowani na forum firmy. Jeden z nich opisywał, jak po instalacji aktualizacji oznaczonej numerem 3005 program zaczął blokować stronę Yahoo! Mail. AVG miał na niej wykryć wirusa o nazwie HTML/Framer. Po przeskanowaniu plików za pomocą innych narzędzi (SuperAntiSpyware, Malwarebytes Anti-Malware) okazało się, że żadnego wirusa nie ma. Podobne problemy pojawiły się podczas odwiedzania takich stron jak Amazon.com czy Gmail niezależnie od użytej przeglądarki internetowej.

Problem został usunięty po licznych apelach użytkowników na forum. Zespół AVG udostępnił kolejną aktualizację bazy programu (271.1.1/3006), która ma naprawić błąd. Przy okazji oficjalnie potwierdzono, że antywirus błędnie wykrywał obecność wirusa HTML/Framer na popularnych stronach internetowych. AVG poleca użytkownikom swojego programu jak najszybszą aktualizację bazy wirusów do najnowszej wersji.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)