Procesory Intel Alder Lake znacznie szybsze. Wydajność zwiększy się o połowę

Intel Alder Lake
Intel Alder Lake
Źródło zdjęć: © Intel
Karolina Kowasz

08.10.2021 19:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Im bliżej do premiery dwunastej generacji procesorów od Intela, tym więcej informacji na jego temat pojawia się w sieci. Niektórzy publikują nawet pierwsze benchmarki pokazujące możliwości procesora, co tylko nakręca ekscytację potencjalnych kupujących.

Na Twitterze pojawiły się kolejne przecieki na temat wersji i7 z dwunastej generacji procesorów o nazwie kodowej Alder Lake. Jeżeli wierzyć zamieszczonemu screenowi, model wykazał imponujący wzrost wydajności, aż o 45 procent w stosunku do poprzedniej generacji od Intela.

Identyfikacja procesora

Zamieszczony w sieci screen rzekomo pochodzi z CPU-Z. Ten zaś jest niewielkim programem do szczegółowej identyfikacji zainstalowanego w komputerze modelu procesora, płyty głównej, chipsetu, karty graficznej oraz pamięci RAM. Co ciekawe, screen przedstawia benchmark dotyczący wydajności procesora Intel Core i7-12700K.

W testach jednordzeniowych wspomniany model osiągnął 800,2 punktów. Wydajność wielordzeniowa została oceniona na 9423,2 punktów. Znacznie lepiej prezentują się wyniki testów wielordzeniowych. Tutaj wspomniany procesor jest o połowę szybszy w stosunku do poprzedniej generacji.

Ziarnko niepewności

Należy jednak brać uwagę, że informacje te w żaden sposób nie zostały potwierdzone przez samego procenta. Temu zaś powinno szczególnie zależeć na chwaleniu się tego rodzaju informacjami. O ile producent zarzeka się, że ich sprzęt będzie nieporównywalnie wydajny w stosunku do jakichkolwiek poprzednich modeli, tak nadal brakuje twardych danych z pewnych źródeł.

Jedyne, co wiemy na pewno, to jak będą wyglądać procesory Intel Alder Lake. Jeżeli zaś chodzi o datę premiery samych procesorów, to możemy się ich spodziewać już w połowie października, jeżeli nie wystąpią żadne niespodziewane komplikacje.

Jeżeli zaś chcecie sprawdzić swoje procesory, to aplikację CPU-Z możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)