Procesory Intel Alder Lake znacznie szybsze. Wydajność zwiększy się o połowę

Procesory Intel Alder Lake znacznie szybsze. Wydajność zwiększy się o połowę

Intel Alder Lake
Intel Alder Lake
Źródło zdjęć: © Intel
Karolina Kowasz
08.10.2021 19:29

Im bliżej do premiery dwunastej generacji procesorów od Intela, tym więcej informacji na jego temat pojawia się w sieci. Niektórzy publikują nawet pierwsze benchmarki pokazujące możliwości procesora, co tylko nakręca ekscytację potencjalnych kupujących.

Na Twitterze pojawiły się kolejne przecieki na temat wersji i7 z dwunastej generacji procesorów o nazwie kodowej Alder Lake. Jeżeli wierzyć zamieszczonemu screenowi, model wykazał imponujący wzrost wydajności, aż o 45 procent w stosunku do poprzedniej generacji od Intela.

Identyfikacja procesora

Zamieszczony w sieci screen rzekomo pochodzi z CPU-Z. Ten zaś jest niewielkim programem do szczegółowej identyfikacji zainstalowanego w komputerze modelu procesora, płyty głównej, chipsetu, karty graficznej oraz pamięci RAM. Co ciekawe, screen przedstawia benchmark dotyczący wydajności procesora Intel Core i7-12700K.

W testach jednordzeniowych wspomniany model osiągnął 800,2 punktów. Wydajność wielordzeniowa została oceniona na 9423,2 punktów. Znacznie lepiej prezentują się wyniki testów wielordzeniowych. Tutaj wspomniany procesor jest o połowę szybszy w stosunku do poprzedniej generacji.

Ziarnko niepewności

Należy jednak brać uwagę, że informacje te w żaden sposób nie zostały potwierdzone przez samego procenta. Temu zaś powinno szczególnie zależeć na chwaleniu się tego rodzaju informacjami. O ile producent zarzeka się, że ich sprzęt będzie nieporównywalnie wydajny w stosunku do jakichkolwiek poprzednich modeli, tak nadal brakuje twardych danych z pewnych źródeł.

Jedyne, co wiemy na pewno, to jak będą wyglądać procesory Intel Alder Lake. Jeżeli zaś chodzi o datę premiery samych procesorów, to możemy się ich spodziewać już w połowie października, jeżeli nie wystąpią żadne niespodziewane komplikacje.

Jeżeli zaś chcecie sprawdzić swoje procesory, to aplikację CPU-Z możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)