Im bliżej do premiery dwunastej generacji procesorów od Intela, tym więcej informacji na jego temat pojawia się w sieci. Niektórzy publikują nawet pierwsze benchmarki pokazujące możliwości procesora, co tylko nakręca ekscytację potencjalnych kupujących.

bEUUORDV

Na Twitterze pojawiły się kolejne przecieki na temat wersji i7 z dwunastej generacji procesorów o nazwie kodowej Alder Lake. Jeżeli wierzyć zamieszczonemu screenowi, model wykazał imponujący wzrost wydajności, aż o 45 procent w stosunku do poprzedniej generacji od Intela.

Identyfikacja procesora

Zamieszczony w sieci screen rzekomo pochodzi z CPU-Z. Ten zaś jest niewielkim programem do szczegółowej identyfikacji zainstalowanego w komputerze modelu procesora, płyty głównej, chipsetu, karty graficznej oraz pamięci RAM. Co ciekawe, screen przedstawia benchmark dotyczący wydajności procesora Intel Core i7-12700K.

W testach jednordzeniowych wspomniany model osiągnął 800,2 punktów. Wydajność wielordzeniowa została oceniona na 9423,2 punktów. Znacznie lepiej prezentują się wyniki testów wielordzeniowych. Tutaj wspomniany procesor jest o połowę szybszy w stosunku do poprzedniej generacji.

bEUUORDX

Ziarnko niepewności

Należy jednak brać uwagę, że informacje te w żaden sposób nie zostały potwierdzone przez samego procenta. Temu zaś powinno szczególnie zależeć na chwaleniu się tego rodzaju informacjami. O ile producent zarzeka się, że ich sprzęt będzie nieporównywalnie wydajny w stosunku do jakichkolwiek poprzednich modeli, tak nadal brakuje twardych danych z pewnych źródeł.

Jedyne, co wiemy na pewno, to jak będą wyglądać procesory Intel Alder Lake. Jeżeli zaś chodzi o datę premiery samych procesorów, to możemy się ich spodziewać już w połowie października, jeżeli nie wystąpią żadne niespodziewane komplikacje.

Premiera Alder Lake tuż tuż. Intel pokazał finalny produkt
Premiera Alder Lake tuż tuż. Intel pokazał finalny produkt

Jeżeli zaś chcecie sprawdzić swoje procesory, to aplikację CPU-Z możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

bEUUOREd
CPU-Z

CPU-Z 1.98

Identyfikacja sprzętu i oprogramowania

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (80)
bEUUORET