Profil Zaufany przez Internet dostępny dla klientów BZ WBK i mBanku

Profil Zaufany przez Internet dostępny dla klientów BZ WBK i mBanku

Profil Zaufany przez Internet dostępny dla klientów BZ WBK i mBanku
Oskar Ziomek
30.08.2017 15:15, aktualizacja: 30.08.2017 16:13

Oferty banków już od dłuższego czasu nie ograniczają się wyłącznie do usług finansowych. Wszyscy starają się iść z duchem czasu i dodawać do swoich bankowości elektronicznych dodatkowe opcje. Klienci BZ WBK mogą od teraz cieszyć się możliwością tworzenia Profilu Zaufanego bez wychodzenia z domu, wprost ze swojego internetowego konta BZWBK24 Internet. Wcześniej w tym tygodniu taką samą możliwość zyskali także klienci mBanku.

Profil Zaufany to swego rodzaju alternatywa dla podpisu elektronicznego stanowiąca wiarygodny identyfikator obywatela w Sieci. Można dzięki niemu szerzej korzystać z internetowo dostępnych usług administracji publicznej. Mowa tu na przykład o zakładaniu działalności gospodarczej, składaniu wniosku o wydanie dowodu osobistego, ale nie tylko – przyda się również kierowcom chcącym sprawdzić aktualny stan punktów karnych lub planujących wyrejestrowanie pojazdu, ale nadal nie są to wszystkie zastosowania.

Od teraz klienci BZ WBK i mBanku mogą taki profil stworzyć bezpośrednio z poziomu swojej internetowej bankowości, co zdecydowanie przyspieszy cały proces i bardzo możliwe, że zachęci do skorzystania z usługi więcej osób. Bez takiej możliwości, Profil Zaufany przez Internet można bowiem założyć jedynie w przypadku posiadania podpisu kwalifikowanego.

Warto dodać, że BZ WBK i mBank to nie jedyne banki, które dają taką możliwość. Profil Zaufany bez wychodzenia z domu (i z użyciem elektronicznej bankowości) założyć mogą także klienci Millennium, ING, PKO, Pekao oraz Envelo. Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że Profil Zaufany bez konieczności wychodzenia z domu może dziś założyć już 24 mln Polaków, co stanowi 80% wszystkich klientów bankowości internetowej.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)