Programowanie, haking, biznes: Obniżki cen e-booków na 8. urodziny Ebookpoint.pl

Programowanie, haking, biznes: Obniżki cen e‑booków na 8. urodziny Ebookpoint.pl

Programowanie, haking, biznes: Obniżki cen e-booków na 8. urodziny Ebookpoint.pl
Programowanie, haking, biznes: Obniżki cen e-booków na 8. urodziny Ebookpoint.pl
05.11.2019 10:22, aktualizacja: 05.11.2019 11:43

Księgarnia Ebookpoint.pl skończyła właśnie 8 lat. Z tej okazji ruszyła ogromna wyprzedaż e-booków i audiobooków, których ceny zostały obniżone nawet o 94 proc. Promocja objęła 26 tysięcy tytułów, w tym ponad 800 książek informatycznych wydawnictwa Helion, książki o biznesie, marketingu i pozycje popularnonaukowe.

Promocja kończy się o północy!

Książki objęte promocją są dostępne w progach cenowych: 6,90 zł, 9,90 zł, 14,90 zł, 19,90 zł i 29,90 zł. Do akcji przyłączyło się 147 polskich wydawców, w tym dobrze znany w świecie IT Helion. Przecenione zostały pozycje z różnych dziedzin. Są tu klasyki jak „Język Go. Poznaj i programuj” Alana Donovana i Briaa Kernighana, „Algorytmy” Macieja Sysły, „Kali Linux. Testy penetracyjne” Juneda Ahmeda Ansariego i „Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć” Scotta Kelby'ego. Są też książki zupełnie nowe, przybliżające maszynowe uczenie i zastosowanie w nim Pythona, oraz receptury, poradniki, tablice informatyczne, a nawet rozmówki IT w językach obcych.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć zakupy, gorąco polecam książkę „Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów”. To pełna akcji i smaczków technicznych autobiografia Kevina Mitnicka z przedmową Steve'a Wozniaka. Po lekturze kolejny raz dotarło do mnie, jak słabym zabezpieczeniem są ludzie.

Wszystkie przecenione e-booki i audiobooki znajdziesz na stronie promocji, ale to nie koniec. Ebookpoint.pl zorganizował też konkurs. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto w księgarni i napiszesz recenzję książki, którą niedawno czytałeś. Na końcu dodaj tag #8UrodzinyEbookpointKonkurs.

Obraz

Ebookpoint.pl czeka na recenzje do 11.11.2019. Do wygrania są trzy czytniki e-booków: Pocketbook Touch HD 3 (miedziany) za pierwsze miejsce, Pocketbook Touch Lux 4 (szmaragdowy) za drugie miejsce i Pocketbook Basic Lux 2 (czarny) dla zdobywcy trzeciego miejsca.

Drugi powód do świętowania: niższy VAT na e-booki

Być może pamiętacie, że w 2011 roku księgarnia Ebookpoint.pl przygotowała petycję w sprawie obniżenia podatku VAT na e-booki. Petycja została wysłana do Ministerstwa Finansów w grudniu 2011 roku. Wtedy MF odmówiło.

Jednak rynek cyfrowy wciąż się rozwija i nadszedł czas na zmianę stawki podatku. Od 1 listopada VAT na e-booki nie wynosi już 23 proc., a tylko 5! Zmiana zbiegła się z urodzinami księgarni, jest więc dodatkowy powód do świętowania.

Mam nadzieję, że niższy VAT pozytywnie wpłynie na ceny e-booków, ale teraz wszystko jest w rękach wydawców. Dla mnie logiczne jest, że książka w postaci elektronicznej powinna być nieco tańsza, niż wydanie papierowe. Wyższy VAT na e-booki sprawiał, że czułam, jakbym płaciła karę za nowoczesność.

Klienta księgarni Ebookpoint.pl znajdziesz w naszej bazie aplikacji mobilnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)