Prosta odpowiedź na pytanie, czemu kontakty w Gmailu są tak słabe

Prosta odpowiedź na pytanie, czemu kontakty w Gmailu są tak słabe

Prosta odpowiedź na pytanie, czemu kontakty w Gmailu są tak słabe
Karolina Kowasz
12.02.2014 17:25

Mało znam osób, które nie mają zastrzeżeń do kontaktów w Gmailu. Wspominaliśmy zresztą o kontaktach i ich wadach całkiem niedawno, przy okazji łączenia usług przez Google.

Jeżeli ktoś nie wie, w czym leży problem, to przypominam, że Gmail został wyposażony w mechanizm, który podpowiada kontakty nie tylko z książki adresowej, ale również z kręgów utworzonych na Google+. Dzieje się to nawet w sytuacji, kiedy nie znamy ich adresu pocztowego. Niestety równa się to temu, że każdy, kto ma nas w kręgach, może wysłać do nas maila. Oczywiście, możliwa jest zmiana tego ustawienia i uniemożliwienie takim osobom wysyłania nam wiadomości, ale trzeba jeszcze wiedzieć jak to zrobić, co dla standardowego użytkownika może być problemem.

Gdyby ktoś zapomniał, to 3 lata temu wprowadzono automatyczne aktualizowanie się kontaktów Gmaila danymi, które są pobierane z Google+. Nie wspominając już o zmianie, która ukryła kontakty, przez co niektórzy nie wiedzą nawet jak je znaleźć.

Lista pretensji jest długa, a ponieważ ludzie lubią się z nimi uzewnętrzniać, mogliśmy zaobserwować ciekawą wymianę twittów pomiędzy jednym użytkownikiem Twittera, a Kevinem Foxem, który stworzył interfejs dla Gmaila. Na zadane wprost pytanie odpowiedział krótko, że kontakty były ostatnie na długiej liście rzeczy do zrealizowania.

Obraz

Wyjaśnienie jest o tyle ciekawe, że beta Gmaila została udostępniona w kwietniu 2004, co daje dziesięć lat na sprawdzenie, czego oczekują od usługi użytkownicy i wprowadzenie odpowiednich zmian, zamiast psucia tego, co się sprawdzało. Być może jednak Google kiedyś zdecyduje się na powrót do dobrych rozwiązań. Na początek mogliby przywrócić Google Readera.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)