ProtonMail także w sieci Tor. Szwajcarska usługa pocztowa jeszcze bezpieczniejsza

Strona głównaProtonMail także w sieci Tor. Szwajcarska usługa pocztowa jeszcze bezpieczniejsza
19.01.2017 23:20
ProtonMail także w sieci Tor. Szwajcarska usługa pocztowa jeszcze bezpieczniejsza
bDYaQIAC

ProtonMail to jedna z najciekawszych propozycji, jeśli chodzi o odporne na inwigilacje usługi pocztowe. Korzystać z niej można za darmo, a od teraz, pod adresem protonirockerxow.onion także w sieci Tor.Warto przypomnieć, dlaczego korzystanie z ProtonMail niesie za sobą korzyści, których nie oferują najczęściej inne popularne usługi pocztowe. Przede wszystkim cała korespondencja szyfrowana jest prywatnym kluczem RSA-2048. Oprócz hasła logowania wykorzystywane jest zatem dodatkowe, umożliwiające odszyfrowanie. ProtonMail posiada także swoje mobilne klienty na Androida i iOS-a.

bDYaQIzV
350193853460080073

Jak można przeczytać w oficjalnym Tor Browser, konieczne jest odpowiednie skonfigurowanie przeglądarki. Wykorzystuje ona bowiem JavaScript, co wymaga przyznania witrynie odpowiednich uprawnień. Z wszelkimi dodatkowymi instrukcjami na temat korzystania z poczty w sieci Tor można zapoznać się na stronie internetowejusługi.

Ponadto dostawca usługi informuje, że na razie dostęp do skrzynki nie jest możliwy za pośrednictwem udostępnionej w ostatnim czasie za darmo przeglądarki Onion Browser. Użytkownicy iOS-a będą zatem musieli jeszcze nieco poczekać, zaś korzystający ze smartfonów z Androidem mogą korzystać z ProtonMaila w dark webie już dziś za pośrednictwem Tor Browser z wyłączonym rozszerzeniem NoScript.

Udostępnij:
bDYaQIAT