Przeciwnik 5G przeprowadził atak bombowy w Nashville. To mogło być paranoiczne samobójstwo

/fot. Metro Nashville Police Department/The Telegram/YouTube
/fot. Metro Nashville Police Department/The Telegram/YouTube
Arkadiusz Stando

29.12.2020 11:09, aktual.: 29.12.2020 11:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

25 grudnia w mieście Nashville w stanie Tennessee doszło do wybuchu materiałów wybuchowych w jednym z zaparkowanych aut. W samochodzie był mężczyzna. FBI właśnie próbuje ustalić, dlaczego dokonał takiego aktu. Prawdopodobnie sprawa łączy się z 5G.

Pamiętacie teorie spiskowe, które obiegły świat na początku tego roku? Jedna z bardziej absurdalnych łączyła wprowadzenie 5G w Wuhan z rozprzestrzenieniem się koronawirusa SARS-CoV-2. Można by rzec, że mamy pierwszą i miejmy nadzieję jedyną ofiarę wprowadzenia 5G na świecie. Jak podaje serwis Phone Arena, federalni mają pewną teorię dotyczącą eksplozji z 25 grudnia.

Teorię spiskową zapoczątkował profesor Martin Pall z Washington State University. Stwierdził, że istnieje związek pomiędzy wirusem a siecią 5G. Po jego słowach szybko pojawiły się konsekwencje. Doszło do przynajmniej kilkunastu podpaleń lub dewastacji masztów 5G (czasami też mylnie 4G) w różnych częściach świata. Tym razem prawdopodobnie ktoś poszedł o krok dalej, chociaż nie chodziło o koronawirusa.

Nashville explosion: Police camera captures moment of explosion

Według raportów FBI, w bożonarodzeniowy poranek furgonetkę wyładowaną materiałami wybuchowymi zdetonował 63-letni Anthony Quinn Warner. Eksperci ustalili, że mężczyzna był lokalnym ekspertem w dziedzinie technologii i miał paranoiczną obsesję na punkcie 5G. Sądził, że Amerykanie są szpiegowani za pomocą nadajników sieciowych. W związku z tym, mógł dokonać samobójczego zamachu na siedzibę operatora sieci komórkowej AT&T w centrum Nashville. FBI jeszcze nie potwierdza swojej hipotezy.

Warto przypomnieć, że Kongres Stanów Zjednoczonych uniemożliwił korzystanie z urządzeń chińskich producentów Huawei i ZTE, w związku z wcześniejszymi obawami o szpiegowanie. Z kolei obie firmy przekonują, że nigdy do takiej sytuacji nie doszło. Po którychś z kolei zarzutach w kierunku Huawei o rzekomym instalowaniu backdoorów w swoich produktach, przedsiębiorstwo odpowiedziało oświadczeniem, w którym nie przebierano w słowach.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)