Przedstawiciel ESL Polska o trendach w eSporcie – mamy konkurs #IEM

Przedstawiciel ESL Polska o trendach w eSporcie – mamy konkurs #IEM

Przedstawiciel ESL Polska o trendach w eSporcie – mamy konkurs #IEM
Oskar Ziomek
05.03.2017 10:43

Podczas zawodów Intel Extreme Masters mieliśmy okazję porozmawiać z Aleksandrem Szlachetko – przedstawicielem ESL Polska, który przybliżył nam statystyki i trendy obowiązujące w eSporcie w naszym kraju. Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej pań, zaś średnia wieku zainteresowanych się zwiększa i obecnie wynosi 20 kilka lat. Wszystko wskazuje więc na to, że gry komputerowe nie są wyłącznie rozrywką typową dla najmłodszej, męskiej części publiczności.

Rosnące zainteresowanie było główną przyczyną, która popchnęła organizatorów do rozdzielenia imprezy na dwa weekendy. Pomysł się sprawdził – pomimo, że zarówno w Spodku, jak i Międzynarodowym Centrum Kongresowym zainteresowanych nie brakuje, nikt nie jest zmuszony do marznięcia przed budynkami w niekończącej się kolejce (tłumy przed Spodkiem to teraz widok typowy tylko dla wczesnych godzin, bezpośrednio przed rozpoczęciem imprezy).

350196214870075329

Choć liczby z tej edycji nie są jeszcze znane, prognozuje się, że zainteresowanie będzie tylko rosnąć. Mamy zatem nadzieję, że obecna forma imprezy będzie już standardem w przyszłych latach. Jako ciekawostkę przypomnijmy, że ubiegłoroczną edycję Intel Extreme Masters w Katowicach odwiedziło łącznie ponad 100 tysięcy widzów.

Konkurs!

Wspólnie z ESL Polska przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs. Tym razem nagrodą jest zestaw gadżetów ESL z imprezowym softshellem na czele oraz kupon o wartości 20zł na następną płatność wykonaną przy użyciu paysafecard.[img=esl_nagroda]Zadanie konkursowe jest następujące: napiszcie w komentarzach jak widzicie przyszłość eSportu. Czy popularność takich zawodów ma szansę dorównać chociażby olimpiadom sportowym, jakie znamy obecnie? Autor najciekawszej wypowiedzi zostanie nagrodzony wspomnianym wyżej zestawem.

Szansę na wygraną mają zarejestrowani użytkownicy naszego portalu. Na odpowiedzi czekamy do środy 8 marca. Wyniki ogłoszone zostaną 10 marca w piątek. Powodzenia!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)