Przydatna nowość w Androidzie Auto: wreszcie wygodne wybieranie numeru

Przydatna nowość w Androidzie Auto: wreszcie wygodne wybieranie numeru

Przydatna nowość w Androidzie Auto: wreszcie wygodne wybieranie numeru
23.04.2018 11:55

Oprogramowanie Android Auto może wydawać się zbyt ubogie. Jednak ograniczenie się do wybranych opcji jest celowym działaniem – Google nie chce zbytnio rozpraszać kierowcy. Mimo tych założeń, oprogramowanie jest oczywiście sukcesywnie rozwijanie i otrzymuje kolejne funkcje.

Android Auto wreszcie zapewnia dostęp do wszystkich kontaktów. Nowa aktualizacja dodaje nową opcję w karcie telefonu. Teraz po otworzeniu hamurger menu (przycisk z trzema poziomymi kreskami) dostępna jest opcja Kontakty. Należy pamiętać, że korzystanie jest nieograniczone wyłącznie jeśli samochód nie jest w ruchu. Podczas prowadzenia ograniczona jest liczba kliknięć, które można wykonać podczas przeglądania kontaktów.

Wcześniej w Android Auto dostępne były trzy możliwości znalezienia wybranego kontaktu. Pierwsza to przejrzenie listy ostatnich połączeń, jeśli interesujący numer się na niej znajdował. Druga to skorzystanie z asystenta głosowego. Trzecia natomiast sprowadzała się do ręcznego wprowadzenia numeru.

Obraz

Google twierdzi, że nowa funkcja jest już dostępna. Chociaż według Android Police w najnowszej wersji (3.1.58) opcja Kontakty wciąż nie jest widoczna. Najwidoczniej funkcja włączana jest stopniowo – wybrani użytkownicy donoszą, że mogą już z niej korzystać.

Z Android Auto skorzystamy w każdym samochodzie wspierającym oprogramowanie Google. Przed podłączeniem smartfonu do samochodu należy zainstalować aplikację Android Auto, którą znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)