PS5 i PS4: Sony będzie mogło słuchać naszych rozmów. Oficjalnie: to w trosce o bezpieczeństwo

PS5 i PS4: Sony będzie mogło słuchać naszych rozmów. Oficjalnie: to w trosce o bezpieczeństwo

fot. Aman Shrestha/Unsplash
fot. Aman Shrestha/Unsplash
15.10.2020 08:46, aktualizacja: 15.10.2020 10:58

Właśnie ukazała się najnowsza aktualizacja oprogramowania na PlayStation 4 z oznaczeniem 8.00. Samo uaktualnienie skupia się głównie na opcjach czatów i grupy. Niektórzy co bardziej wnikliwi użytkownicy konsoli doszukali się również zmiany, którą można określić mianem kontrowersyjnej. Otóż Sony będzie teraz nagrywać czaty głosowe.

Co prawda aktualizacja jest dostępna teraz na PS4, ale późniejszy komunikat firmy na blogu jednoznacznie mówi, że nowa funkcjonalność "bezpieczeństwa czatów" trafi od razu na PlayStation 5.

Co ciekawe, Sony początkowo nie opublikowało informacji nt. nagrywania czatów od razu w liście zmian w uaktualnieniu systemu PS4 w wersji 8.00. Dowiedzieliśmy się o tym fakcie od firmy dopiero, gdy Sony zaktualizowało wpis na swoim blogu.

Po raz pierwszy funkcję tę wypatrzyli sami użytkownicy. Przy rozpoczynaniu czatu głosowego widnieje teraz komunikat o tym, że nasz głos może zostać nagrany na potrzeby moderacji, a dołączając do czatu zgadzamy się na zarejestrowanie rozmowy.

Z języka jakiego Sony użyło na swojej stronie nie wynika jednoznacznie, że firma będzie aktywnie przysłuchiwać się każdej rozmowie, a jedynie tym, które zdecydujemy się ręcznie nagrać sami i wysłać do moderacji. Z drugiej strony mogą się pojawić tutaj uzasadnione obawy.

Czas pokaże, czy funkcja ta okaże się przydatna dla graczy, którzy chcą lepszej i kulturalniejszej społeczności sieciowej, czy może jednak zmartwienia o poszanowanie prywatności dadzą górę…

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)