PS5 i Xbox Series X zobaczymy już latem? Pierwszy będzie Microsoft

PS5 i Xbox Series X zobaczymy już latem? Pierwszy będzie Microsoft

PlayStation 5 zobaczymy w sierpniu? Niewykluczone /Fot. Sony
PlayStation 5 zobaczymy w sierpniu? Niewykluczone /Fot. Sony
Arkadiusz Stando
19.05.2020 12:37, aktualizacja: 19.05.2020 18:11

Sony i Microsoft dużo mówią, zapowiadają, ale cały czas obiecują. Gracze chcieliby w końcu zobaczyć na własne oczy nowe modele konsol. Czy jest szansa, że zobaczymy w końcu PlayStaton 5 i Xbox Series X?

Przez pandemię COVID-19 odwołano wszystkie najważniejsze tegoroczne imprezy. Targi E3 2020 miały odbyć się w dniach 9-11 czerwca. Niestety do tego nie dojdzie, a developerom gier oraz producentom konsol pozostają jedynie prezentacje online. Niedawno Microsoft pokazał pierwszą paczkę gier dla Xbox Series X.

Fani nie byli zachwyceni prezentacją i wyraźnie liczyli na coś więcej. Pod zakończoną transmisją na YouTube zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy łapek w dół, a podczas jej trwania praktycznie ich nie było. Każdy czekał na konsolę. Microsoft po wszystkim był zaskoczony odbiorem sytuacji i tłumaczył, że niczego nie zapowiadali i mówili wprost, że pokażą tylko gry.

A co dalej z PS5? Sony niczego nie pokazuje, bo niczego nie ma?

Od jakiegoś czasu w sieci pojawia się wiele spekulacji na temat PS5. Niektórzy sądzą, że Sony jest daleko w tyle z pracami nad nową konsolą. Podobno problemem może być układ chłodzenia, który rzekomo nie daje rady przez finalną zmianę wykorzystywanych komponentów. Inni sądzą, że Sony specjalnie milczy.

Ale ta niepewność powinna zacząć się zmieniać w nadchodzących tygodniach. Sony podobno ma szykować kilka wydarzeń, które zmienią nasze spojrzenie na konsolę nowej generacji. Pierwsze z nich ma wydarzyć się na początku czerwca, chociaż nie wiadomo, kiedy dokładnie się odbędzie. Planowano 4.06, ale data miała zostać przesunięta.

Po prezentacji 4 czerwca oczekiwano, że zobaczymy chociaż listę gier. Eksperci sugerują, że pojawił się problem we współpracy z developerami. W sierpniu ma odbyć się druga prezentacja. Nie wiadomo, czy Sony ma zamiar pokazać PS5, ale są takie nadzieje.

Co z Microsoft Xbox Series X?

[twitter=https://twitter.com/WCGamingTweets/status/1205457158218891265]O jednym z wydarzeń Microsoftu wspominałem już wyżej. Według informacji podawanych przez Venture Beat, kolejny pokaz miał odbyć się 10 lub 9 czerwca. I w przeciwieństwie do poprzednich transmisji, tym razem Microsoft ma skupić się na przedstawieniu szczegółów dotyczących konsoli.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)