PS5 nagrywa twój głos. Za każdym razem, gdy odblokujesz trofeum

Strona głównaPS5 nagrywa twój głos. Za każdym razem, gdy odblokujesz trofeum
27.11.2020 18:42
fot. dobreprogramy.pl/Piotr Urbaniak
fot. dobreprogramy.pl/Piotr Urbaniak

PlayStation 5 automatycznie nagrywa moment zdobycia przez nas trofeum. Klipy, które uwieczniają nasz wyczyn są rejestrowane przez konsolę. Jak się okazuje, jest jeden szkopuł, który nie każdemu musi się spodobać.

bEDVDrKd

Mianowicie chodzi o to, że w całym procesie PS5 nagrywa również nasz głos przy pomocy wbudowanego mikrofonu w padzie DualSense. Domyślnie mikrofon w kontrolerze jest włączony, a więc póki nie powędrujemy w opcje, to będzie rejestrował nasz głos cały czas.

Z jednej strony może się to przyczynić do powstania zabawnych klipów pełnych krzyków, gdy ktoś chce ubić bossa w takim "Demon's Souls". Z drugiej jednak takie klipy z czasem będą zapełniały i tak nie największy dysk SSD PS5.

bEDVDrKf

Jest to jednocześnie interesująca ciekawostka, ale części użytkowników może nie przypaść do gustu, że domyślnie rejestrowanie nagrań z trofeami oraz mikrofon są włączone.

Całe szczęście wyłączenie mikrofonu można dokonać z poziomu kontrolera. Natomiast wyłączenie automatycznego rejestrowania klipów wymaga wizyty w sekcji ustawień konsoli.

W kwestii rejestrowania głosu warto odnotować, że PlayStation 5 wymaga zgody na to, żeby rejestrować nasze rozmowy w trakcie chatu głosowego z innymi graczami.

bEDVDrKl

To na wypadek, gdyby Sony miało interweniować w przypadku toksycznego zachowania któregoś z graczy. Konwersacje nie podlegają ciągłemu nagrywaniu, ale gracze będą mogli wysłać 40-sekundowy klip po to, by firma mogła zająć się moderacją.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEDVDrLb