PS5 nagrywa twój głos. Za każdym razem, gdy odblokujesz trofeum

fot. dobreprogramy.pl/Piotr Urbaniak
fot. dobreprogramy.pl/Piotr Urbaniak

27.11.2020 18:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PlayStation 5 automatycznie nagrywa moment zdobycia przez nas trofeum. Klipy, które uwieczniają nasz wyczyn są rejestrowane przez konsolę. Jak się okazuje, jest jeden szkopuł, który nie każdemu musi się spodobać.

Mianowicie chodzi o to, że w całym procesie PS5 nagrywa również nasz głos przy pomocy wbudowanego mikrofonu w padzie DualSense. Domyślnie mikrofon w kontrolerze jest włączony, a więc póki nie powędrujemy w opcje, to będzie rejestrował nasz głos cały czas.

Z jednej strony może się to przyczynić do powstania zabawnych klipów pełnych krzyków, gdy ktoś chce ubić bossa w takim "Demon's Souls". Z drugiej jednak takie klipy z czasem będą zapełniały i tak nie największy dysk SSD PS5.

Jest to jednocześnie interesująca ciekawostka, ale części użytkowników może nie przypaść do gustu, że domyślnie rejestrowanie nagrań z trofeami oraz mikrofon są włączone.

Całe szczęście wyłączenie mikrofonu można dokonać z poziomu kontrolera. Natomiast wyłączenie automatycznego rejestrowania klipów wymaga wizyty w sekcji ustawień konsoli.

W kwestii rejestrowania głosu warto odnotować, że PlayStation 5 wymaga zgody na to, żeby rejestrować nasze rozmowy w trakcie chatu głosowego z innymi graczami.

To na wypadek, gdyby Sony miało interweniować w przypadku toksycznego zachowania któregoś z graczy. Konwersacje nie podlegają ciągłemu nagrywaniu, ale gracze będą mogli wysłać 40-sekundowy klip po to, by firma mogła zająć się moderacją.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także