Publiczna beta avast! 7: aktualizacje w czasie rzeczywistym

Publiczna beta avast! 7: aktualizacje w czasie rzeczywistym

Wojciech Kowasz
08.02.2012 23:02

Można już pobrać wersję beta avast! 7 Free Antivirus, cieszącego się ogromną popularnością bezpłatnego programu antywirusowego z czeskim rodowodem.

Jak zwykle podczas nowych, „dużych” wydań interfejs aplikacji przejdzie niewielki lifting, ale nie to jest najważniejsze w siódmej wersji avasta!. Najciekawszą nowością jest mechanizm strumieniowego wysyłania definicji wirusów i złośliwego oprogramowania. W praktyce pod tym pojęciem kryje się automatyczne wysyłanie aktualizacji do użytkowników, gdy tylko będą dostępne, zamiast tradycyjnego łączenia się z serwerem kilka razy dziennie i pobierania ich przez samych zainteresowanych. Można to porównać do mechanizmu „push” znanego z serwerów pocztowych. Jest to poważna zmiana w systemie dystrybucji aktualizacji i może oznaczać, że w ciągu dnia będziemy otrzymywać aktualizacje nawet kilkanaście razy, ale za to odpowiednio mniejsze. avast! dziennie opracowuje około 25 tysięcy sygnatur wirusów i innego złośliwego oprogramowania.

Oprócz nowego mechanizmu dostarczania aktualizacji w avast! 7 pojawi się także funkcja FileRep, czyli system reputacji plików działający analogicznie jak dostępny już WebRep dotyczący witryn internetowych. Będzie też opcja umożliwiająca eksport i import ustawień, usprawnienia w funkcji Sandbox i Autosandbox oraz wzmocnione zabezpieczenia przeglądarki. Oprócz tego avast! ma być w pełni kompatybilny z systemem Windows 8.

Osoby zainteresowane przetestowaniem wersji beta avast! 7 mogą pobrać ją z poziomu naszego portalu (po wybraniu wersji rozwojowej z rozwijanego menu). Dostępne są zarówno edycja bezpłatna avast! Free Antivirus, jak również avast! Antivirus Pro oraz avast! Internet Security. Naturalnie przypominamy, że nie jest to jeszcze wersja stabilna, a więc część funkcji może jeszcze nie działać jak powinna. Znane problemy z wersją beta wymienione są na blogu producenta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)