WindowsNarzędziaPakiety narzędziowePuran Utilities
Puran Utilities ikona

Puran Utilities3.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Puran Utilities to bezpłatny i kompleksowy zestaw niezbędnych narzędzi, przeznaczonych do naprawiania, oczyszczania systemu operacyjnego oraz zwiększania wydajności pracy całego komputera.

Znajdziemy w nim m.in. funkcję Check Disk do wykrywania i usuwania błędów na dysku twardym, menedżer do odinstalowywania zbędnych programów, narzędzie do włączania/wyłączania aplikacji uruchamianych wraz ze startem systemu, a także dodatkową usługę wspomagającą zarządzanie różnymi usługami systemowymi.

Puran Utilities oferuje też możliwość wyszukiwania i usuwania niepotrzebnych plików z dysku twardego, a także oczyszczanie partycji z pustych katalogów. Użytkownik może skorzystać z narzędzi naprawiających uszkodzone skróty, oczyszczające rejestr systemowy ze zbędnych kluczy i wpisów, a także defragmentujące i optymalizujące dyski, w celu zwiększenia wydajności systemu Windows.

Nie mogło w nim również zabraknąć modułu wyszukującego i usuwającego duplikaty plików, a także niezwykle przydatnych narzędzi do odzyskiwania danych z uszkodzonych płyt CD, DVD czy VCD. Puran Utilities posiada wbudowaną funkcję do uzyskiwania dokładnych informacji o plikach przechowywanych na partycjach systemowych. Po zeskanowaniu wybranej partycji, uzyskamy dokładną ilość znajdujących się w nim plików audio i wideo, dokumentów, plików graficznych oraz dokumentów. Warto również wspomnieć o dołączonych narzędziach do dzielenia dużych plików na mniejsze oraz całkowitego usuwania wybranych plików, bez późniejszej możliwości ich przywrócenia.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.626 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań6 820
Data aktualizacji17 cze 2016
Rozmiar pliku10.37 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Puran Utilities ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)