iOSGryStrategicznePuzzle Craft 2
Puzzle Craft 2 ikona

Puzzle Craft 2version 1.5.6

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Puzzle Craft 2 bezpośrednia kontynuacja bardzo dobrze przyjętej rodzimej produkcji. Gra to zręczne połączenie prostej rozgrywki ekonomicznej z match-3. Idealnie sprawdza się na urządzeniach mobilnych.

Autorzy postanowili pozostawić założenia znane z pierwszej części, a przy okazji rozwinąć prawie każdy element zabawy. Oto nasi osadnicy trafiają na nową wyspę, gdzie od podstaw muszę wybudować swoje nowe miasta i osady. Tak, teraz nie jesteśmy ograniczeni do jednego królestwa. Gra oferuje nam mapę świata, z różnymi obiektami. Początkowa osada stanowi pewien rodzaj samouczka.

Standardowo surowce zdobywamy poprzez mini gry oparte na zasadach match-3. Wybierając się na pole, bądź też do kopalni łączymy odpowiednie surowce. Każdorazowo ogranicza nas ilość dostępnych tur. Wraz z rozwojem naszej osady zbiory są dłuższe i bardziej owocne. W drugiej części wprowadzono system rozwoju upraw, jednak nowsza nie zawsze znaczy lepsza. Czasem warto wrócić do starszej odmiany, która daje nam inne korzyści. </p. Rozbudowie uległy także mechanizmy rozwoju osady oraz system wyzwań i nagród. Całość motywuje do gry, gdyż co chwila jesteśmy nagradzani za jakieś osiągnięcie. Pomaga także zbierać środki gdy nie chcemy korzystać z mikropłatności. Te również zostały rozbudowane. Część elementów ma limity (np. posiadanego sprzętu), które możemy powiększyć tylko za dodatkową opłatą. Jest też nowa waluta czyli runy. Ma największa wartość. Choć można zdobyć ją z poziomu gry, to jednak jest to proces długotrwały.

Nie zabrakło także integracji z Facebookiem, część zadań jest dedykowana pracy zespołowej z naszymi znajomymi. Oczywiście nie jest ona konieczna, choć odczuwalnie ułatwia zabawę. Puzzle Craft 2 to przykład wzorowej kontynuacji, która nie tylko nie marnuje potencjału poprzedniczki, ale też bardzo dobrze go rozwija.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentChillingo
Liczba pobrań218
Data aktualizacji12 lut 2019
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Puzzle Craft 2 ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)