QPrinter2.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Polski program umożliwiający konwersję dokumentów z dowolnego programu (posiadającego opcję drukowania) do plików PDF. Analogicznie jak znany już PDFCreator, instaluje się jako wirtualna "drukarka" o nazwie QPrinter, a konwersji dokonuje się "drukując" dokumenty na tą drukarkę. Program daje szerokie możliwości dostosowywania generowanych dokumentów PDF - m.in. tworzy pliki kolorowe i czarno-białe, o różnym rozmiarze (od A4 do A0, B1, B2 lub zdefiniowanym przez użytkownika), pod kątem różnego przeznaczenia: wydruku laserowego, offsetowego czy wielkoformatowego, a także prezentacji elektronicznej. Opcje programu opisane są w przejrzystej instrukcji obsługi znajdującej się na stronie producenta.

Uwaga! Oprócz funkcji zapisu wygenerowanego dokumentu PDF na dysk lokalny, program umożliwia wysłanie go na serwer producenta programu (warszawskiej firmy QPrint Sp. z o.o.) w celu wydrukowania. Program zapyta w tym wypadku o hasło dostępu do serwera a następnie prześle dokument do firmy QPrint i otworzy okno przeglądarki internetowej z formularzem do składania zamówienia. Ta opcja dostępna jest tylko wtedy gdy komputer jest podłączony do Internetu. Szerzej o zlecaniu wydruków przez Internet można przeczytać na stronie producenta.

Informacja Program zawiera komponenty reklamowe (adware). W tym konkretnym przypadku, komponenty te są jednak nieszkodliwe i bezpieczne dla użytkownika, a ich działanie ogranicza się jedynie do wyświetlania reklamy.
Udostępnij
QPrinter 2.0wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Liczba pobrań147 108
Data aktualizacji21 wrz 2009
Rozmiar pliku21.95 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna (adware)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)