MacOSGrafikaSkład publikacji DTPQuarkXPress
QuarkXPress ikona

QuarkXPress2021

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

QuarkXPress to legendarny program DTP o bardzo szerokim zastosowaniu. Można w nim zaprojektować nie tylko dokumenty do wydruku, jak czasopisma czy ulotki, ale też dokumenty cyfrowe i e-booki.

QuarkXPress umożliwia projektowanie wszelkiego rodzaju materiałów drukowanych, od wizytówek, przez opakowania i broszury, po czasopisma i ilustrowane książki. Praca z programem jest relatywnie intuicyjna dzięki narzędziom zorientowanym na konkretne zadania. Mamy tu do dyspozycji narzędzia tekstowe z zaawansowanymi możliwościami typograficznymi, kształty wektorowe, style i formaty, warstwy dokumentów, rozbudowany system dynamicznych prowadnic, ułatwiających rozmieszczanie obiektów oraz możliwość umieszczania w publikacjach cyfrowych elementów interaktywnych. W wersji dla OS X można ustawiać także własne skróty klawiszowe.

Podczas umieszczania grafik można korzystać z autorskiego mechanizmu QuarkVista, który pozwala na niedestruktywną edycję. QuarkXPress oferuje także narzędzia do tworzenia zakodowanych graficznie informacji w postaci kodów QR, pozwala na zapisywanie tworzonych projektów w formatach kompatybilnych z takimi urządzeniami jak iPad, Sony Reader, NOOK czy Kindle oraz umożliwia edycję wschodnioazjatyckiej typografi.

QuarkXPress umożliwia import i eksport plików PDF, AI i PSD, odczytuje tabele i wykresy z Excela, tekst i formatowanie z Worda oraz może otwierać szeroką gamę plików graficznych, dźwiękowych i filmowych. Na wydruku może dokładnie rozmieszczać linie pomocnicze, oferuje możliwość definiowania asymetrycznego spadu i wiele innych.

Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 3 dni. By ją pobrać, należy się zalogować na stronie producenta. Wraz z programem można zainstalować narzędzie do automatycznej aktualizacji, które natychmiast pobierze najnowszą wersję programu QuarkXPress.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentQuark, Inc.
Liczba pobrań158
Data aktualizacji30 cze 2021
Rozmiar pliku0.05 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
QuarkXPress ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)