QuarkXPress 2016 wprowadza to, o co prosili użytkownicy

QuarkXPress 2016 wprowadza to, o co prosili użytkownicy

QuarkXPress 2016 wprowadza to, o co prosili użytkownicy
24.05.2016 15:05

Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni dziś udostępniona została wersja 2016 znanego i cenionego programu DTP – QuarkXPress. Nowe wydanie można już kupić, a z naszej bazy programów można pobrać 3-dniową wersję próbną dla Windowsa i OS X. Większość zmian to funkcje proponowne przez użytkowników.

Do bogatej palety formatów, w jakich można zapisać złożone w QuarkXPress dokumenty, dołączyły publikacje HTML5. Projektanci będą mogli tworzyć i podglądać publikacje, które będą świetnie wyglądać na desktopach, tabletach i smartfonach. Zawartość może być interaktywna i odważę się powiedzieć, że QuarkXPress 2016 pozwoli tworzyć proste aplikacje webowe. Możliwe jest także tworzenie dokumentów na podstawie projektów przygotowanych z myślą o druku.

TOP 10 of QX2016: Create HTML5 Publications from scratch

Zgodnie z życzeniem użytkowników, QuarkXPress 2016 umożliwi w końcu import plików PDF, Illustratora i EPS jako natywnych obiektów QuarkXPress. Materiały te będzie można edytować z zachowaniem warstw, układu i zawartości, a także umieszczać w większych projektach. Praca w środowisku, w którym używa się wielu różnych formatów, będzie znacznie łatwiejsza.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Znacznie zostały poprawione także możliwości kopiowania i wklejania do projektów w QuarkXPress 2016. Bezproblemowo można kopiować materiały z Illustratora, PowerPointa, Excela czy InDesign i wklejać jako obiekty, z zachowaniem możliwości edycji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pod paletą kolorów umieszczony został nowy próbnik barw, który pozwala pobierać kolory z każdego miejsca w projekcie i budować paletę na przykład na podstawie zdjęć umieszczonych w projekcie. Wszystkie barwy można teraz połączyć w jednym, wielokolorowym gradiencie. Dynamiczne prowadnice pozwalają lepiej ustawiać kolumny tekstu, a przy pracy z fontami OpenType można korzystać z zestawów stylistycznych, a więc używać różnych alfabetów w obrębie jednego pliku. Warto też zaznaczyć, że na OS X QuarkXPress w końcu obsługuje gesty szczypania by powiększyć obraz, wykonywane na gładziku.

To oczywiście tylko niektóre z nowości. Sporo zmieniło się także pod maską, niektóre elementy interfejsu zostały powiększone, pojawiła się obsługa profili ICCC4 i wiele innych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)