R-TYPE ikona

R-TYPE2.3.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

R-TYPE to mobilne wydanie klasycznej strzelanki, która swoją premierę miała w roku 1987. Jej autorzy postawili możliwie wiernie przenieść tytuł w nowe czasy i dopasować go do specyfiki urządzeń mobilnych. Konstrukcja gry jest bardzo prosta. Nie znajdziemy w niej rozbudowanych trybów rozgrywki, kampanii, sklepu czy też typowej dla takich produkcji mikropłatności. Wybieraj Play czeka nas jedynie określnie poziomu trudności oraz wybór jednej z 8 misji, które udało się nam odblokować. Nie jest to może ilość imponująca, jednak R-TYPE nadrabia długością poszczególnych map.

Rozgrywka w grze to typowa strzelanka kosmiczna. Nasz statek znajduje się po lewej stronie ekranu. Z prawej nadchodzą przeciwnicy oraz przeszkody terenowe. Do dyspozycji mamy klasyczne działo, które w momencie przytrzymania przycisku strzela potężniejszymi pociskami. W walce możemy zdobyć różnej maści ulepszenia oraz pomoce.

Gra oferuje dwa tryby sterowania ekranem dotykowym z czego jeden z nich możemy modyfikować. W opcjach znajdziemy także możliwość aktywowania automatycznego strzelania. Nie zabrakło wsparcia dla padów oraz takich usług jak Sony Xperia PLAY, NVIDIA Shield czy też M.O.J.O. Niezależnie od wybranego wariantu w R-TYPE gra się bardzo wygodnie.

Oprawa gry pozostała wierna oryginałowi co wyszło produkcji na dobre. Pomimo upływu lat niezmiennie dobrze brzmi oprawa audio. Tytuł wciąż potrafi wciągnąć, a brak mikropłatności jest sporą zaletą. Dla miłośników tego typu rozgrywki R-TYPE to pozycja obowiązkowa.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentDotEmu
Liczba pobrań402
Data aktualizacji12 lip 2021
System operacyjnyAndroid Android 2.3.3 i nowsze
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
R-TYPE ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)