iOSGryRPG i MMOReaper – Tale of a Pale Swordsman
Reaper – Tale of a Pale Swordsman ikona

Reaper – Tale of a Pale Swordsman

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Dobrze wykonane połączenie gry cRPG z elementami platformówki oraz zręcznościówki. Jak wszystkie tytuły tego studia posiada klimatyczną i starannie wykonaną oprawę audiowizualną.

W świat i zasady Reapera wprowadza nas samouczek. Warto się z nim zapoznać, autorzy w ciekawy sposób podeszli do sterowania, starając się maksymalnie dopasować je do specyfiki ekranów dotykowych. Jednym z udogodnień jest automatyczny atak w momencie gdy trafimy na przeciwnika bądź przeszkodą. Naszym zadaniem jest jedynie odpowiednie sterowanie bohaterem.

A ten w poszukiwaniu przygody przemierza barwny świat gry. Choć rozgrywka może wydawać się liniowa (podróżujemy od lokacji do lokacji, nie mając zbyt dużego wybory misji) to jednak spory wpływ na wydarzenia mają nasze decyzje. Podejmujemy je w prowadzonych dialogach. Choć wydają się niepozorne, mają spore znaczenie na dalszy przebieg gry.

Nie zabrakło także charakterystycznego dla RPG elementu rozwoju postaci. Odbywa się on poprzez losowanie odpowiednich kart, wzmacniających wybrane cechy bohatera. Na mapie znajdziemy także sklepy, które pozwolą zakupić lepsze wyposażenie. Poszczególne misje mają charakter mocno zręcznościowy. Wiele z nich wymaga znalezienia "sposobu" na pokonanie czyhających na nas przeciwników, a równie ważny jak nasza broń i zbroja, będzie refleks.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, gra to prawdziwa uczta dla oka i ucha. Grafika pomimo zastosowania wielu barw jest mroczna, a klimat dodatkowo buduje dobrze dobrana muzyka. Reaper dostępny jest za darmo, jednak w tej wersji oferuje zaledwie kilka plansz. Odblokowanie pozostałych wiąże się z dodatkową opłatą.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentHexage Ltd
Liczba pobrań62
Data aktualizacji3 mar 2021
System operacyjnyiOS
LicencjaTestowa (demo)
Reaper – Tale of a Pale Swordsman ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)