WindowsGrafikaProgramy do malowaniaRebelle
Rebelle ikona

Rebelle5.1.4

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Rebelle to program do malowania na komputerze z wykorzystaniem narzędzi imitujących naturalne. Jego twórcy zapewniają, że udało im się opracować najlepsze na rynku algorytmy oddające zachowanie, przepływ i spontaniczność tradycyjnych materiałów. Najmocniejszą stroną Rebelle jest symulacja materiałów, które bazują na wodzie. Akwarelę i tusze można wysuszyć, a potem zmoczyć ponownie i rozmazać, co daje niebanalne efekty i poczucie, jakbyśmy mieli w rękach prawdziwe narzędzia. Można nawet przechylić szkicownik i obserwować, jak woda spływa, zabierając ze sobą odrobinę farby.

Program pozwala także na łączenie narzędzi mokrych z suchymi i malowanie na warstwach, które można następnie nakładać na siebie na 23 sposoby. Oczywiście nie zabrakło dobrej obsługi tabletów graficznych firmy Wacom, choć ogranicza się ona do odczytywania nacisku.

Rebelle daje do dyspozycji użytkownika akwarele, farby akrylowe, pastele, ołówki, pióro z tuszem, markery, aerograf i gumkę, a także kilka typów papieru do rysowania i malowania. Poza tym można nałożone materiały wysuszyć, odsączyć papier, zmoczyć ponownie, rozmazać na kilka sposobów i oczywiście pobrać kolor z odpowiedniego punktu próbnikiem. Mieszanie barw także może odbywać się na kilka sposobów, a ulubione kolory można zapisywać w palecie. Interfejs programu jest bardzo prosty i nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć z nim problemów.

Wersja próbna Rebelle jest bardzo ograniczona. Program pozwala przetestować wszystkie narzędzia, ale możemy malować przez 30 dni tylko na jednym rodzaju papieru z logo programu na środku.

Producent programu wciąż eksperymentuje z nowymi rozwiązaniami. Malowanie narzędziami z Rebelle jest możliwe także w przeglądarce na stronie programu zupełnie za darmo. Wymaga niestety Javy.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań1 880
Data aktualizacji22 wrz 2022
Rozmiar pliku223.68 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (demo)
Rebelle ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)